Bir grup eski İYİ Parti Genel Merkez ve İlçe Gençlik Kolları Başkanları, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'a destek açıklaması yaptı. "Milletimize arzımızdır" başlığıyla yayınlanan açıklamada "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır düsturu ile İYİ Parti rozetini iki gün önce takan bir aday tarafından yürütülen bu karalama kampanyasında, Mansur Yavaş’ın hukukuna tüm cesaretimiz ve gençliğimizle sahip çıktığımızı ifade etmek isteriz" denildi.

Yapılan açıklamada şu sözler kaydedildi:

Tüm kamuoyunun malumu olduğu üzere, canımızdan can, kanımızdan kan güzel vatanımız, ekonomik, siyasi ve kültürel bir dar boğazdan geçmektedir. Türk Milleti bir tarafta ekonomik kriz ve milyonlarca kaçak sığınmacıyla; diğer tarafta ise yıkıcı ve bölücü terör örgütleriyle mücadele etmektedir. Yaşanan süreçte en büyük yarayı ise maalesef Türk Gençliği almaktadır.

Bu dar boğazdan çıkışın, demokratik hukuk devletlerinde ancak siyasal mücadele ile olabileceği bilinciyle Atamızın biz gençlere hitabında gösterdiği yoldan giderek İYİ Parti Gençlik Kollarını kurduk ve özveriyle görev aldık.

Aldığımız görevlerin genç yaşımızda tüm geleceğimizi etkileme ihtimalini göze alırken tek amacımız, Türk Gençliğinin layık olduğu muasır medeniyetler seviyesinde bir geleceğe sahip olması idi. Bu yolda da partimizin mücadele ettiği 2 genel ve 1 yerel seçimde, Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde tam bir inançla çalıştık.

"İYİ PARTİ İLE İLGİSİ OLMAYAN ADAY KARŞIMIZA ÇIKTI"

Ancak, partimizin son kurultayı ertesinde “özü başına” seçime girme kararı alınmış olsa da gelinen noktada, gösterilen adayların önemli bir bölümünün ne özümüzden ne de sözümüzden olmadığı gerçeği ile karşı karşıya kalmış bulunuyoruz. Özellikle bu kişilerin kendi partilerinden aday gösterilmemeleri neticesinde kişisel hırs ve intikamları için partimizi araç olarak kullandıklarını görüyoruz. Dahası 2018 ve 2023 yıllarındaki genel seçimlerden, gömlek değiştirir gibi parti değiştiren milletvekilleri gerçeğinden ders çıkarılmadığını anlıyoruz. Bu duruma karşı sorumluluğumuz olduğu bilinciyle de bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyuyoruz.

"YALNIZCA YAVAŞ ALEYHİNDE PROPAGANDA YAPIYOR"

Bugün gelinen noktada, Ankara’da “özü başına İYİ Parti” iddiasıyla ilgisi olmayan bir adayla seçmenlerimizin karşısına çıkıldı. Dahası bu aday, hem partimizin hem de seçmenlerimizin Cumhurbaşkanı adaylığına layık gördüğü gibi ahlakına, çalışmasına ve azmine kefil olduğu Sayın Mansur YAVAŞ aleyhinde nezaketsiz ve yakışıksız ifadelerle karalama kampanyası yürütmektedir. Nihayetinde bu kampanya partimizde yeni bir istifa dalgası yaratmıştır.

Ankara’da “tarihe 25 yıllık rant belediyeciliği” olarak geçen dönem aleyhine en ufak bir açıklama yapmayan, adeta iktidar kanadı tarafından görevlendirilmişçesine; yapacağı proje ve vaatleri açıklamak yerine yalnızca Sayın Mansur YAVAŞ aleyhinde propaganda yapan Partimiz adayının bu tavrı ile rant belediyeciliğini meşrulaştırmaktan öteye gidemediği kanaatindeyiz.

Mehmet Şimşek Türklere 'yerel halk' dedi! ABD'deki konuşmaya tepki yağdı Mehmet Şimşek Türklere 'yerel halk' dedi! ABD'deki konuşmaya tepki yağdı

"MANSUR YAVAŞ'IN HUKUKUNA SAHİP ÇIKIYORUZ"

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır düsturu ile İYİ Parti rozetini iki gün önce takan bir aday tarafından yürütülen bu karalama kampanyasında, Mansur YAVAŞ’ın hukukuna tüm cesaretimiz ve gençliğimizle sahip çıktığımızı ifade etmek isteriz.

Bu tarihsel sorumluluk bilinciyle Ankara ve ilçelerinde ithal adayları değil; bir başka partiden aday olmak zorunda kalan özümüzden ve sözümüzden adayların desteklenmesi konusunda mutabık kaldığımızı beyan etmek isteriz.

Aziz milletimizi ve Ankaralıları saygı ile selamlıyoruz.

Editör: Nigar Topcu