İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Ahlat Belediyesi önünde bir konuşma yaptı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Türkiye İttifakı" açıklamasıyla ilgili soruya Zorlu, DEM Parti üzerinden yanıt verdi.

Türk halk müziğinin efsanesi Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti Türk halk müziğinin efsanesi Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti

"Kent uzlaşısı" gibi kavramları bilmediklerini belirten Zorlu, "Biz ne demleyenlerden ne de demlenenlerden olma düşüncesine sahibiz" şeklinde konuştu.

Kardeşlik Hukuku Projesiyiz

Yerel seçimlerde 'en iyi çıkış yapan parti' olacaklarını belirten Kürşad Zorlu, "Biz Türkiye’nin milli merkeziyiz, çünkü biz kardeşlik hukuku projesiyiz" dedi.

Türkiye’nin ağır bir ekonomik krizden geçtiğini vurgulayan Zorlu, “Özellikle son süreçte iktisadi anlamda veri akışları gerçekleşti. Biz de bunları takip ettik. Bunları takip ederek vatandaşlarımızın haklarını arıyor, Meclis’te önergeler vererek, bu rakamlara yönelik olarak emeklinin ve emekçinin gelir düzeyinin ne olması gerektiğini haykırıyoruz” şeklinde konuştu.

En az 100 bin öğretmen ataması yapılması çağrısı da yapan Zorlu, mülakat uygulamasının kaldırılması için TBMM’de kanun teklifi verdiklerini hatırlattı ve “Öğretmenlerimizin bu uygulamaya güveni yerle bir olmuştur. TBMM seçim sebebiyle her ne kadar ara vermiş olsa da, iktidar ve muhalefet bir araya gelerek buna karar verirsek bunu gerçekleştirmemiz mümkündür. Mülakat kaldırılmalıdır. Öğretmenlerimizin yeri sınıflarıdır” ifadelerini kullandı.

Editör: Şevval Başçakır