CHP'nin iş birliği teklifini reddeden ve "hür ve müstakil" olarak yerel seçime katılacaklarını duyuran İYİ Parti'de istifaların ardı arkası kesilmiyor.

Birçok üyenin ardından İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kıdık, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

AYM'den Can Atalay başvurusu hakkında karar AYM'den Can Atalay başvurusu hakkında karar

"Gerekçelerini sonra açıklamak üzere bugün itibari ile İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyorum." diye yazan Kıdık, sosyal medyadan istifasını şöyle dile getirdi:

"Büyük umutlarla kurduğumuz İYİ Parti maalesef ülkemiz gerçeğinden uzaklaşarak 'Muhalefete muhalefet' eden konumuna gelmiştir. Oysa bu ülkenin her gün derinleşen o kadar çok sorunu varken, toplumun sorunlarına çare araması ve mevcut iktidara alternatif olduğunu göstermesi gerekirken kendi içinde yaşadığı güven sorunu sebebiyle hedefinden tamamen uzaklaşmıştır."

"Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymetli olmadığını gördüm"

Konuyla ilgili sayfalarca sebep yazabileceğini belirten Kıdık, "Bugün 'Hür ve Müstakil' denilen yürüyüş, masadan kalkıldığında gerçekleşmeliydi. Sayfalarca sebep yazabilirim. Yedi yılı aşkın süredir yaptığımız mücadelenin kıymeti olmadığını görmek, daha çok dedikodunun itibar gördüğü, iç hesapların ve hesaplaşmanın ülke gerçeklerinin önüne geçmesini görmekten üzgün olduğumu ifade etmek isterim. İYİ Parti teşkilatlarımızın tamamına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Zira onlar Ankara'da bulunan genel merkezden çok daha inançlılar, çok daha fazla emek sahibi olduklarına şahidim. Saygılarımla." ifadelerini kullandı.

Editör: Batuhan Yavuz