Özgür Özel'den ekonomi çıkışı: Son cumhurbaşkanı gibi değil, ilk cumhurbaşkanı gibi davranacağız Özgür Özel'den ekonomi çıkışı: Son cumhurbaşkanı gibi değil, ilk cumhurbaşkanı gibi davranacağız

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve ilahiyatçı yazar Ayşe Sucu, 64 yaşından sonra başörtüsünü çıkardı. Başörtüsünü yarım takan Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları eski başkanı olan Ayşe Sucu başörtüsünü tamamen çıkardı. Sucu'nun, İYİ parti toplantısına başı açık olarak katılması sosyal medyada gündem oldu.

İlahiyatçı yazar Ayşe Sucu, başörtüsüyle ilgili  "Bir kadın kendisini nasıl dindar hissediyorsa, nasıl rahat hissediyorsa, kendini öyle ifade etmesi gerekiyor. Kuran-ı Kerim'de başörtüsü ile ilgili ayette örtünme şekliyle ilgili bir açılım yok, 'illa şöyle örteceksin, pardösü giyeceksin, şalvar giyeceksin' diye bir ibare var mı, yok. Türkiye'de yıllardır her insanı kendimiz gibi görmek istiyoruz. Asıl olan örtünmek midir, yoksa o örtünün arkasındaki manayı idrak ederek o bilinci oluşturmak mıdır?" demişti.

Editör: Aliye Tulum