Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sandıkta hesaba çekilecekleri gün yaklaştıkça ayakları titriyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sandıkta hesaba çekilecekleri gün yaklaştıkça ayakları titriyor

Yeni yılın ilk gününde Galata Köprüsü'nde AKP'ye yakın dernek ve vakıfların oluşturduğu Milli İrade Platformu tarafından "Şehitlerimize Rahmet, Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet" mitingi düzenlendi.

Yürüyüş kapsamında 04.00 ile 12.00 saatleri arasında Eminönü-Sultanahmet, Sultanahmet-Eminönü tramvay hattı, Yenikapı-Eminönü ve Eminönü-Yenikapı yönü, Unkapanı Ragıp Gümüşpala Caddesi, Kennedy Caddesi Çatladıkapı Sosyal Tesisleri önünden sahil yolu, Tersane Caddesi ve Galata Köprüsü etrafındaki deniz ulaşımı trafiğe kapatıldı.

Yürüyüşe, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, AKP Mersin Milletvekili Nureddin Nebati, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, AK Parti'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Erdoğan'ın damadı ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, AKPAK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile birçok milletvekili ve AK Parti'li ilçe belediye başkanı katıldı.

"Seçim kampanyasına hâline getirilebilir"

Gazeteci İsmail Saymaz, bugün yapılan mitingi değerlendirdi.

Sözcü TV'de Serap Belovacıklı'nın programına bağlanan İsmail Saymaz, yapılan mitingin dünyaya verilmek istenen bir mesaj olmadığını belirtti.

Mitingin amacının farklı olduğunu düşündüğünü söyleyen Saymaz, "Ben bu mitingin dünyaya verilecek bir mesaj amacıyla yapıldığını düşünmüyorum. Bence bu Türkiye'nin içine verilmiş bir mesaj. Muhtemeldir ki AK Parti, bu meseleyi bir seçim kampanyasının da konusu hâline getirebilir." dedi.

Bunun gibi mitinglerin görülmesinin ihtimalinin yüksek olduğunu vurgulayan Saymaz, "Bu bakımdan bu miting dışarıya değili içeriye verilmiş bir mesajdır. Bu birincisi. İkincisi, dışarıdan baktığımızda aslında bunu AK Parti yapmamış gibi görünüyor. Hâlbuki bu doğrudan AK Parti'nin, Erdoğan ailesinin yönettiği, planladığı ve biçimlendirdiği AK Parti'lilerin de katıldığı bir miting." diye konuştu.

Editör: Batuhan Yavuz