Haber sunucusu ve gazeteci İrfan Değirmenci, 2023 seçimlerinde TİP'in İzmir milletvekili adayı olmasının ardından seçim sonrası Halk TV ekranlarına geri dönmüştü.

Değirmenci, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Halk TV'den ayrıldığını duyurdu.

Değirmenci'nin açıklaması şu şekilde:

KOLTUĞA ALIŞMAK ÇOK FENA BİR ŞEY

"Koltuğa alışmak çok fena bir şey. İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adalatten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdigine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi. Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda , partide, şirkette Olimposun zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi oldugunu hatırlatmak gerekir.

AK Partili milletvekili trafik kazası geçirdi AK Partili milletvekili trafik kazası geçirdi

EZENE KARŞI MÜCADELENİN BİN BİR YOLU VAR

Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol degil. Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle..."

Editör: Amine Ebrar