Cemal Enginyurt'tan Rasim Ozan Kütahyalı'ya bomba yanıt Cemal Enginyurt'tan Rasim Ozan Kütahyalı'ya bomba yanıt

Katıldığı bir televizyon programında, ” Atatürk tişörtü giyeceğim diye milleti ayağa kaldırmanın alemi var mı? Türkiye’de giysene Atatürk tişörtünü” ifadelerini kullanan Cevizoğlu gündem oldu.

Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa Finali'nde, Suudi yetkililer Atatürk baskılı formalara ve Yurtta Sulh Cihanda Sulh yazılı pankarta izin vermeyince Galatasaray ve Fenerbahçe maça çıkmadı. Uzun süren toplantıların ardından TFF, Süper Kupa Finali'ni iptal etti. Takımlar gecenin ilerleyen saatlerinde yurda döndü.

AKP Milletvekili Hulki Cevizoğlu, katıldığı bir yayında, takımların sahaya Atatürk forması ile çıkmak istemesine "Diplomatik skandala niye dönüştürür musunuz? Seçime giderken Türkiye’yi Atatürk üzerinden neden kutuplaştırmak istiyorsunuz? Arkadaş Suudi Arabistan’da Belçika’da Avrupa’da kutuplarda Atatürk tişörtü giyeceğim diye milleti ayağa kaldırmanın alemi var mı? Türkiye’de giysene Atatürk tişörtünü" sözleriyle tepki gösterdi.

Cevizoğlu'nun programda kullandığı ifadeler şöyle:
"Bizim süper kupanın finali Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Türkiye’nin süper kupası 100. yılda oynanacak. Affedersiniz Suudi Arabistan’ın 100 Yılı mı bu, Suudi Arabistan’da ne işiniz var ya. sosyal medyada konuşulan rakamlarda deniliyor ki ortada 100 milyon dolar ya da Avro var 50 milyon doları federasyona 25 milyonu Fenerbahçe’ye 25 milyonu Galatasaray’a verilecek deniyor.

Suudi Arabistan’dan alınacak 63 milyon TL kazanan, 43 milyon TL kaybeden. Bu maçın Suudi Arabistan’da yapılmasını Suudi Arabistan teklif etti deniliyor. Suudi Arabistan olmayabilir başka bir ülke olabilirdi. Diplomatik ilişkilerimizi maç yüzünden, niye bu hale getiriyorsunuz, kim getiriyor? Kulüplerin iki başkanı mı hesap vermeli, federasyon mu hesap vermeli, kim ise hesap vermeli. Diplomatik skandala niye dönüştürür musunuz? Seçime giderken Türkiye’yi Atatürk üzerinden neden kutuplaştırmak istiyorsunuz? Arkadaş Suudi Arabistan’da Belçika’da Avrupa’da kutuplarda Atatürk tişörtü giyeceğim diye milleti ayağa kaldırmanın alemi var mı? Türkiye’de giysene Atatürk tişörtünü. 100 yılda süper kupa finalini niye Samsun’da oynamıyorsun, niye İzmir’de oynamıyorsun, Ankara’da İstanbul’da neden oynamıyorsun, Erzurum’da Kars’ta oynamıyorsun? 100. Yıl Türkiye’nin 100. Yılı değil mi Cumhuriyeti Suudi Arabistan’da mı kurduk biz. Niye Türkiye’de 100. Yılı maçını oynamıyorsun. Bu nasıl bir rezalettir. İki tane büyük kulübün başkanı bu kadar büyük camiaya sahip insan yönetemiyor mu, istifa etsinler gitsinler. Sizin futbolunuz siyasi krize neden yol açıyor? "

Editör: Aliye Tulum