YKS 2023 sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin yerleştiği okullarda belli oldu, istediği üniversiteye yerleşe adaylar büyük mutluluk yaşadı.

Yerleştirme sonuçlarını babasıyla birlikte öğrenen genç bir kız ise o anları kameraya kaydedip sosyal medyada paylaştı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandığını öğrenen genç kız ve babasının büyük mutluluk yaşadığı o görüntüler izleyenleri de duygulandırdı.

Ancak öğrencinin başörtülü olması üzerine video sosyal medyada pek çok olumsuz yoruma da maruz kaldı. Linç kültüründen yakasını kurtaramayan genç öğrenci ise gelen yorumlardan birine öyle sinirlendi ki bir video ile cevap verdi.

Sosyal medyada "Bunlar nasıl Türkiye Cumhuriyetinde laikliği savunacak?" sorusuna cevap veren genç kız kendine gelen olumsuz yorumlara ilişkin şaşkınlığını da dile getirdi. Laikliğin anlamını anlatan genç kız "Sırf başımda başörtü var diye benim laikliği savunamayacağımı nasıl çıkarabildin? Bunu yaptığınız için her alanda ayrışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Nigar Topcu