Erzurum'da Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde yaşanan trajik bir olayda, bir hasta yakınının hastane personeline ve özel güvenlik görevlilerine saldırması sonucunda polis müdahale etmek zorunda kaldı. Saldırganlar, polise de direnince üç kişi gözaltına alındı.

Olay, Yakutiye ilçesinde bulunan Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. İddialara göre, palyatif servisinde tedavi gören bir hasta hayatını kaybetti. Bu durumu öğrenen hasta yakınları, hastane personeline rağmen ölen hastanın yanına girmeye çalıştı. Ancak hastane personeli tarafından içeri alınmayan yakınları, öfke ve hüzünle karışık bir tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda geçici rahatlama değil, kalıcı düşüş hedefliyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda geçici rahatlama değil, kalıcı düşüş hedefliyoruz

Bu sırada sağlık ve güvenlik görevlilerine yönelik saldırıda bulunan kişiler, olayı gören diğer hastane çalışanlarının ihbarı üzerine polis ekipleri tarafından durdurulmaya çalışıldı. Ancak saldırganlar, polis müdahalesine de direnince, asayiş, çevik kuvvet ve yunus ekipleri de olay yerine çağrıldı.

Polis ekiplerinin biber gazı kullanarak etkisiz hale getirdiği üç şüpheli gözaltına alındı. Yaşanan saldırı olayıyla ilgili olarak polis tarafından soruşturma başlatıldı.

Editör: Amine Ebrar