Suriye'de başı boş bir köpeğin saldırısına uğraması sonucu kuduz teşhisi konan Hasan Halil Faras isimli kişi Şanlıurfa'da tedavi altına alınmıştı. Karantinaya alınan Faras hastaneden kaçmış, yakalanma anı ise sosyal medyayı sallamıştı.

GEÇEN HAFTA HASTANEDEN KAÇMIŞTI

Suriye'nin Tel Abyad kentinde sokak köpeği tarafından ısırıldığı için yaralanan Hasan Halil Faras'ın ilk tedavisi ülkesinde yapıldı. Kuduz teşhisi konan Faras, Tel Abyad'ın sınır komşusu olan Şanlıurfa Akçakale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanede karantina altına alınan Faras bir hasta yakının cep telefonunu da alarak kaçtı.

Hastaneye 10 kilometre mesafedeki Dibat Mahallesi'nde boş tarlada bulunan Faras, özel kıyafetli ekiplerce karantinaya alındığı hastaneye götürüldü. İlçede panik ve tedirginlik yaratan olay üzerine Faras, tedavi için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

YAŞAMI SONA ERDİ

Hasan Halil Faras, bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Faras'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere ülkesine gönderildi.

Editör: Şevval Başçakır