İran'dan skandal üstüne skandal! Önce Akıncı şimdi Türk Bayrağı... İran'dan skandal üstüne skandal! Önce Akıncı şimdi Türk Bayrağı...

51 yaşındaki Clarisa Figueroa, 19 yaşındaki hamile Marlen Ochoa-Lopez'i bedava bebek kıyafetleri vaadiyle Chicago'daki evine çekti. Sonrası ise büyük bir dehşet! İşte dünyayı sarsan cinayet haberinin detayları..

Halk TV'nin haberine göre; Figueroa, Marlen'i 23 Nisan 2019'da soğukkanlılıkla öldürdü. Planın gerçekleştirilmesine ise 29 yaşındaki kızı Desiree Figueroa yardımcı oldu. Desiree, Marlen'in dikkatini dağıtmak için ölen erkek kardeşinin fotoğraflarını gösterdi. Anne ve kız, Marlen'i bir "elektrik kablosu" ile boğarak öldürdüler. Ardından, kasap bıçağı kullanarak bebeği Marlen'in rahminden vahşice kestiler. Bebeği plasentayla birlikte bir kovaya koydular. Marlen'in cansız bedenini ise battaniyeye sararak bir çöp kutusuna attılar.Doğan bebek nefes alamadı. Cani katil Figueroa, kızı Desiree'nin doğum yaptığını söyleyerek acili aradı. Bebek hastaneye kaldırıldı ancak hayatta kalamayarak iki ay sonra yaşamını yitirdi. Hastane personeli Desiree'nin doğumla ilgili hiçbir belirti göstermediğini fark etti.

Figueroa, cinayetin ardından birkaç hafta boyunca tutuklanmadı. Marlen'in cinayeti ve Facebook etkileşimleri hakkında aldıkları ihbarın ardından polisler evi ziyaret etti. Desiree, annesinin yeni doğum yaptığını ve yakınlarda Marlen'in arabasını bulduklarını söyledi. Yapılan araştırmalarda evde yanmış giysiler, çamaşır suyu ve kan izleri bulundu.Cinayetten önceki haftalarda Desiree Figueroa, ailesine hamile olduğunu söylemişti. DNA testleri bebeğin Desiree'ye ait olmadığını kanıtladı. Bobak adaleti engellemek suçunu kabul ederek dört yıl hapis cezasına çarptırıldı. Desiree 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve annesi aleyhine ifade vermeyi kabul etti. Cinayeti işleyen anne Figueroa ise 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Editör: Aliye Tulum