TİP’in Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için desteğini çektiği Gökhan Zan, tehdit ve şantaja maruz kaldığı iddiasıyla adliyeye giderek suç duyurusunda bulunmuştu. CHP’nin adayı ve mevcut HBB Başkanı Lüftü Savaş adına yanına gelen kişilerce adaylıktan çekilmesi yönünde kendisinin ve ailesinin tehdit edildiğini öne süren Zan, sahte kayıtlarla itibarsızlaştırma yönünde şantajlara maruz kaldığını iddia etmişti.

Özgür Özel başkanlık ve yerel seçim sürecini anlattı: Boş havuza atladım düşene kadar doldu Özgür Özel başkanlık ve yerel seçim sürecini anlattı: Boş havuza atladım düşene kadar doldu

BİLİRKİŞİ RAPORU AÇIKLANDI

Türkiye İşçi Partisi Gökhan Zan'ın montaj olduğunu iddia ettiği ses kayıtları hakkında gelen raporları paylaştı. Gökhan Zan'ın ses kayıtlarının montaj olmadığı ortaya çıktı. 27 sayfalık raporda, iki videoda konuşan kişilerin aynı kişiler olduğunun tespit edildi.

Raporda “Videonun başından sonuna kadar kesintisiz devam ettiği, seslerde devamlılık olduğu, bir atlama olmadığı, sesin hızında yapay değişiklik veya frekansta beklenmedik dalgalanmalar olmadığı tespit edilmiştir'' ifadeleri kullanıldı.

Gökhan Zan Ses Kaydı Bilirkişi Raporu

Gökhan Zan Ses Kaydı Bilirkişi Raporu2

Editör: Aliye Tulum