14 Mayıs’ta düzenlenen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne ilişkin şaibe devam ediyor. Dün CHP’den Hatay Milletvekili seçilen Servet Mullaoğlu’nun Samandağ ilçesinde aynı adreste 300 seçmen tespit ettiklerini duyurmasının ardından bugün de bir açıklama İYİ Parti’den Milletvekili Adayı olan Gökhan Zan’dan geldi.
Zan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan Çay Mahallesi’nde dış görevde olan 300 polisin oy kullandığını söyledi. Zan, konuya ilişkin belgeleri de paylaştı.

“İŞTE SAHTE SEÇMENLERE ÖRNEK”

Zan’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Sevgili dostlar,
14 Mayıs seçimlerinde İskenderun Çay Mahallesinde dış görevde olan 300 polis gelip oy kullandı.
Oysa ki, 142 belgesi çok önemli
Kolluk kuvvetleri sadece kendilerine verilen 142 nolu belge ile oy kullanabilir ve oy kullandıktan sonra bu belgeyi sandık kuruluna teslim etmeleri gerekir. (Genelge 135, madde 33/4)
142 belgesi ile oy kullanan seçmenlerin adı seçmen listesinin sonuna eklenir ve adının karşısına imzası atılır. Gelen şikayetler üzerine Hatay seçimlerinde kolluk kuvvetlerinde 142 belgesi olmadan oy kullandığı tespit edildi.
İskenderun Denizciler Mahallesi İmam Hatip Okulu’da da başkasının adına oy kullanma tespit edildi. Ayrıca seçim sabahı parti müşahitleri özellikle okullara alınmadı, görevlerini yapmaları engellendi.
Samandağ da tek bir evde bile 300 sahte seçmen tespit edildi. Samandağ’da %100 e yakını CHP seçmeninin olduğu yerde buna cesaret etmişler. Elçiliklerde durum daha vahim.
28 Mayıs Pazar günki seçimde lütfen sandık görevlileri ve parti temsilcileri dikkatli olup, önlem alsınlar!!! İşte sahte seçmenlere örnek”

Editör: Hatice Kübra