Gamze Özçelik, geçtiğimiz günlerde Boşnak asıllı Avustralyalı aktör Reshad Strik ile hayatını birleştirdi. Ancak bu mutlu gününe gölge düşüren bir olay yaşandı. "Mervesss34" kullanıcı isimli Merve Sungur, sosyal medyada yaptığı çirkin bir yorumla tepki çekti. Sungur, yıllar önce Gökhan Demirkol tarafından cinsel istismara uğrayan ve bu olayın görüntüleri internete düşen Özçelik hakkında, “Gamze Özçelik ne kadar değişmiş, maşallah nurlanmış. Nokia 6600 cep telefonum vardı açar izlerdik” şeklinde bir paylaşım yaptı. Bu yorum, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve Sungur, kısa sürede gözaltına alındı.

Ünlü fenomen Kadir Ezildi evleniyor! İşte müstakbel eşi Ünlü fenomen Kadir Ezildi evleniyor! İşte müstakbel eşi

Gözaltı sonrası özür diledi

Tepkilerin ardından gözaltına alınan Merve Sungur, serbest bırakıldıktan sonra sosyal medya hesabından bir özür mesajı paylaştı. Sungur, “Dünkü yaptığım saçma paylaşım için herkesten özür diliyorum. Ben konunun ne olduğunu bile bilmiyordum. Allah vatanımıza, bayrağımıza, askerimize, polisimize zeval vermesin” ifadeleriyle pişmanlığını dile getirdi.

Haluk Levent’ten sert tepki

Öte yandan, bu çirkin paylaşıma sessiz kalmayan ünlü sanatçı Haluk Levent, Merve Sungur’a sosyal medya üzerinden cevap verdi. Levent, “Merve! Yapmamalısın! Eski erkek arkadaşı tarafından ilişkisi ifşa ve istismar edilen kadın için bunları yazmak kadın onuruna ve inandığımız değerlerin tümüne aykırıdır. Yakinen biliyorum, yıllardır insanlık için emek veriyor. Haydi silelim tweeti” diyerek Sungur’a tepki gösterdi ve tweeti silmesini istedi.

Editör: Nigar Topcu