Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, partisinde kalmaya devam edeceğini açıkladı.

Battal İlgezdi'nin istifası sonrası alacağı tutum merak edilen İlgezdi, bir açıklama yapmadan önce sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in katılacağı aday tanıtım toplantısının duyurusunu paylaştı.

İlgezdi, konuyla ilgili ilk açıklamasında ise CHP'den istifa etmeyi düşünmediğini belirtti.

Ekrem İmamoğlu'ndan Mehmet Şimşek'e; İtibarını bir acemi adaya ezdirme Ekrem İmamoğlu'ndan Mehmet Şimşek'e; İtibarını bir acemi adaya ezdirme

Ölene Kadar CHP'deyim 

TV100'de "Cansu Canan Özgen ile Özgür İfade" programına konuk olan gazeteci Şaban Sevinç, İlgezdi ile yaptığı görüşmeyi şu şekilde anlattı:

"Battal Bey'in eşi Gamze Hanım'a 'Eşin istifa edip başka partiden aday olacak mı?' diye sordum. 'Sen kime oy vereceksin?' dedim. ‘Ben onu müsaadenle söylemeyeyim’ dedi. 'CHP’ye oy vereceğim' tabii demedi. 'Peki siz istifa etmeyi düşünüyor musunuz?' dedim. ‘Ben istifa etmeyeceğim, ölünceye kadar CHP’de kalmaya devam edeceğim’ dedi."

Ayrıca, CHP'nin Ataşehir adayının eski Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel olduğu belirtilmişti

Editör: Şevval Başçakır