ABD'nin Pensilvanya eyaletinde, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in kaldığı örgüt evinden silahlı güvenliklerin ayrılması ve bir mezar yerinin bulunması gündeme oturdu. Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen, konuya ilişkin soruları yanıtlayarak Fethullah Gülen'in ölmediğini ancak çok hasta olduğunu duyurdu.

FETHULLAH GÜLEN TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ!

Tartışmalar devam ederken gazeteci Müyesser Yıldız kaleme aldığı köşe yazısında, Gülen'in MİT tarafından uçakla Türkiye'ye getirildiğini iddia etti.

Yıldız yazısında ABD'nin Gülen'in ölüsünü mü yoksa dirisini mi teslim ettiğinin bilinmediğini ancak muhakkak bir karşılık istendiğini ifade etti. PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın teslim edilmesi karşılığında Fetullah Gülen'in alınmasını hatırlatan Yıldız, küresel çetenin yeni bir planın düğmesine bastığını iddia etti.

Bölgedeki sıcak gündemleri sıralayarak tahminlerini sıralayan gazeteci, "Başına çuval geçirilmiş Fetullah Gülen’in uçaktan indiriliş görüntüleriyle iç-dış gündemimiz tümüyle tepetaklak olur ve her şey aylarca unutulur mu unutulmaz mı?" ifadelerini kulandı.

"Onu almak yerine ABD’den, cenazesini CIA’nın veya Beyaz Saray’ın bahçesine gömmesini istememiz daha iyi olmaz mı?" diyen Yıldız'ın yazısı şu şekilde:

Günlerdir Pensilvanya’daki çiftliği boşaltılan ve buradan götürülen Fetullah Gülen’in sağlık durumu konuşuluyor, “Ölüyor, öldü” deniliyor.

Bugün itibarıyla gündeme gelen son iddia ise; ABD’nin, Gülen’i MİT’e teslim ettiği, uçağının Türkiye yolunda olduğu ve bu bilginin şimdilik gizli tutulduğu.

Doğrudur, değildir – bilemeyiz; ama şundan çok eminiz: ABD, Gülen’i verdi veya verecekse mutlaka karşılığında bir şey istemiştir.

ABD’ye gidişini hatırlayalım. Kenya’da teröristbaşı Abdullah Öcalan’ı teslim ettiler, karşılığında Gülen’i aldılar.

Hacer Çağla Çetinalp, 30 bıçak darbesiyle öldürülmüştü! Vahşetin detayları ortaya çıktı Hacer Çağla Çetinalp, 30 bıçak darbesiyle öldürülmüştü! Vahşetin detayları ortaya çıktı

“Küresel çete” malûm; mutlaka ki, Türkiye için yeni iyilikler (!) düşünüyordur. Ancak evvel emirde odaklanmamız gereken, ABD’nin bu ahı gitmiş vahı kalmamış canlı cesedi niye, daha önemlisi ne karşılığında verecek olmasıdır.

Filistin-İsrail savaşı dışında ülkemizi doğrudan ilgilendiren sıcak gündem konuları ne?

Birincisi; Suriye’deki terör örgütünün 11 Haziran’da yapmayı planladığı, Ankara’nın ise şiddetle karşı çıktığı belediye seçimleri.

İkincisi; Rusya-Ukrayna savaşında, artık sadece ABD ve kimi ülkelerin değil, doğrudan NATO’nun da Ukrayna’ya silah ve asker göndermesinin planlanması.

Vazgeçtik Ankara’nın bu konularda ABD’ye taviz vermesinden; aynen teröristbaşı Öcalan gibi, başına çuval geçirilmiş Fetullah Gülen’in uçaktan indiriliş görüntüleriyle iç-dış gündemimiz tümüyle tepetaklak olur ve her şey aylarca unutulur mu unutulmaz mı?!

“Canlı ceset” dedik… Şayet bir mucize olup da iyileşmediği takdirde sorgulanamaz, yargılanamaz, hapse atılamaz.

Üstüne bir de mezarı başımıza bela olur!..

Yaptıklarını yaşadığını göremeyeceğimize göre; onu almak yerine ABD’den, cenazesini CIA’nın veya Beyaz Saray’ın bahçesine gömmesini istememiz daha iyi olmaz mı?

GÜVENLİK KAYNAKLARI HABERİ YALANLANDI

Gazeteci Candaş Tolga Işık da söz konusu iddia ile ilgili üst düzey güvenlik ve istihbarat kaynakları ile görüştüğünü belirtti.

Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Az önce Ankara'daki en üst düzey resmi hem güvenlik hem de istihbarat kaynaklarına sordum. Bu haberin doğru olmadığını söylediler" dedi.

Editör: Nigar Topcu