Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında Fenerbahçe'nin 3-2 Trabzonspor'u mağlup etmesinin ardından sahada sevinen Sarı Lacivertli futbolcular tribünden inen şahıslar tarafından saldırıya uğramıştı.

Soruşturma başlatılan kötü olayın ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç açıklamalarda bulunmuştu.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Tunç'un açıklamaları hakkında bir paylaşımda bulundu.

Fenerbahçe'nin paylaşımı şu şekilde:

"Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’un bugün basına yansıyan aşağıdaki açıklamalarını üzüntü ile takip ettik.

Beşiktaş'tan flaş karar: Fernando Santos ile yollar ayrıldı! Beşiktaş'tan flaş karar: Fernando Santos ile yollar ayrıldı!

Sayın Bakanımız tarafından dile getirilen; “Görüntüler izlenir. Bu görüntüleri değerlendirecek olan Cumhuriyet Savcılığı. Meşru savunmanın da ötesine geçip karşı tarafa zarar verecek kendi savunmanın ötesine giden bir durum söz konusu mu? Bir saldırı var mı? Taraftar da olsa futbolcu da olsa her iki taraf içinde bir suç işlenmişse soruşturulur.” sözleri

Maç boyunca, 90 dakikanın ilk saniyesinden son anına kadar sahaya atılan su şişeleri, kesici aletler, çakmakların, metal paraların olduğu ortamda oyunu oynamaya çalışan,

Sahaya atılan meşaleyi eliyle kaldırıp saha dışına atma bilincinde olan, tüm bu baskı, tahriklere rağmen oyuna, sahadaki mücadeleye zarar vermemek adına en ufak reaksiyon dahi göstermeyen Futbol Takımımıza, Teknik Ekibimize ve camiamıza yapılan bir haksızlık olarak kabul ediyoruz.

Sayın Bakanımızın bu konuda yaşanan tüm bu olayların mağduru ve tek masum tarafı olan Fenerbahçe’yi hedef almayı fırsat kollayanların konuyu çarpıtmalarına izin verecek açıklamaları bizi derinden yaralamıştır.

Söz konusu Fenerbahçe ise bu tavır ve yaklaşımlara alışık olmak zorunda bırakılmamız, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yıllardır anlatmaya çalıştığımız durumdur.

Saygılarımızla."

Editör: Amine Ebrar