Süper Lig’in 25’inci haftasında Fenerbahçe ile Alanyaspor arasındaki maç 2-2 beraere bitti. Mücadelenin ardından şampiyonluk yarışında olan Galatasaray ve Fenerbahçe, hakem tartışmasıyla sosyal medyada birbirine girdi.

Süper Lig'den 11 kulüp PFDK'ya sevk edildi! Süper Lig'den 11 kulüp PFDK'ya sevk edildi!

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe–Alanyaspor maçı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kırmızı kartlara kör bir hakem, komik bir penaltı… Skandal hakem kararlarıyla şampiyonluğu emeklilik ikramiyesi olarak verme operasyonunuz gerçekleşmeyecek, baskıya boyun eğenlere rağmen hak eden kazanacak” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Açıklama


FENERBAHÇE’DEN YANIT GECİKMEDİ!
Galatasaray’ın paylaşımını alıntılayan Fenerbahçe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kör hakemleri, komik penaltıları, yıllarca konuşulan skandal hakem kararlarını ve tiyatro maçları en iyi bilen; kurgu şampiyonluklarıyla futbol tarihine kazınan, dualarla himmetlerle ayağa kaldırılan kulübe notumuz; “Kişi kendinden bilir işi…” Bu sezon saha içi saha dışı kurgularınız tutmayacak; algı, manipülasyon ve yalanlar değil hak eden kazanacak, FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLACAK” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Açıklama

Editör: Nigar Topcu