Cumhur İttifakı'nın ortaklarından Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul, Ankara ve İzmir'de kendi adaylarını çıkartacaklarını açıklamışlardı.

Çorlu faciasında görevden alınmıştı: Veysi Kurt yeniden TCDD başına atandı! Çorlu faciasında görevden alınmıştı: Veysi Kurt yeniden TCDD başına atandı!

Adayların kim olacağı merak edilirken Gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında YRP'nin İstanbul adaylığı için eski İYİ Partili bir isme teklif götürdüğünü açıkladı.

Portakal'ın açıklamaları şu şekilde:

YAVUZ AĞIRALİOĞLU OLABİLİR

"Bugün bir esnaf lokantası var Kağıthane'de... Ordaydım, 3 tane beyefendi girdi içeri. Yakalarında Yeniden Refah Partisi'nin rozeti vardı. Gelen kişiler YRP'nin ilçe teşkilatında görevliler. Hayırlı olsun Fatih Bey kendi adayınızı açıklayacakmış, kim olacak, var mı kulağınıza gelen bir isim dedim. Bana Yavuz Ağıralioğlu olabilir dediler.

OLMAZSA EŞİ ELİF ERBAKAN OLACAK

Hadi canım dedim. Kendi parti kurmaya çalışıyor, olabilir mi ya dedim. Evet dediler, olmazsa Elif Erbakan'ı görmek istediklerini söylediler.

TEKLİF ERBAKAN'DAN GİTMİŞ

Daha sonra bizim Ankara haber müdürümüz Mehmet Bal ile konuşuyoruz, dedim bir araştırır mısın? Evet, Yavuz Bey'e teklif gitmiş. Yavuz Bey, teşekkür ederek YRP'den şuan için aday olmayı düşünmediğini ifade etmiş. Teklif de Fatih Erbakan'dan gitmiş."

Editör: Amine Ebrar