Yerel seçimlerde AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerde eski döneme ait kafa karıştıran bir olay yaşandı. AK Parti’nin kaybettiği Tuzla Belediyesi’nin kamera kayıtlarının silindiği ortaya çıktı. CHP’nin kazandığı belediyede AK Parti dönemine ait tüm kamera kayıtlarının bulunduğu diskin ortadan kaldırıldığı belirtildi. CHP’li Tuzla Belediyesi Başkanı Eren Ali Bingöl, hukuki süreç başlatacaklarını söyledi.

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, Halk TV’de katıldığı programda “Güvenlik kamera kayıtlarını içeren disklerin tamamı değiştirilmiş. Seçimden sonra bir kısmı 2 Nisan, bir kısmı da 3 Nisan’da değiştirilmiş. Elimizde hiçbir kayıt yok. Teftiş Kurulu bu konuda rapor hazırlayacak, hazırlanan rapor doğrultusunda da hukuki haklar kullanılacak.” açıklaması yapmıştı.

Fatih Erbakan yöntemlerini anlattı: Milli Görüş belediyeciliğinde belediyenin borcu olmaz Fatih Erbakan yöntemlerini anlattı: Milli Görüş belediyeciliğinde belediyenin borcu olmaz

"MÜSTEHCEN BİR ŞEY Mİ VAR İÇİNDE?"

Konuyu Sözcü TV Ana Haberi'ne taşıyan Fatih Portakal, görüntülerinin silinmesine tepki göstererek, "Eski Başkan Şadi Bey'in buna cevap vermesi gerekiyor. Kamera görüntüleri neden silinsin. Müstehcen bir şeyler mi var içinde? Ne olabilir yani, girenler çıkanlar olur. Ama içinden bir şeyler ayıklanmış olabilir Şadi Bey. Bu iddiaya cevap vermeniz gerekiyor. Zan altındasınız. Şimdi vermeseniz bile mahkemede vereceksiniz o zaman duyacağız ama bilmek isteriz." dedi.

Editör: Aliye Tulum