Gazeteci Fatih Portakal, CHP'de devam eden aday belirleme sürecine yönelik Sözcü TV'deki Ana Haber Bülteni'nde dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Portakal, Veli Ağababa'nın Ankara Çankaya ve İzmir'de etkisinin önemli olduğunu ifade ederek, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Özgür Özel'e eleştirilerde bulundu. 

Güç Mücadelesi Var Parti İçinde

Gazeteci Portakal şu ifadelerde bulundu:

"Özgür Özel benim gözümde bir lider değil olmadı. Genel başkan ve önümüzdeki günler lider olup olmadığını göreceğiz. Bu sınavlardan çok iyi geçmedi görünen o. Güç mücadelesi var partinin içerisinde.

Mesela Çankaya'da Veli Ağababa'nın gücünün olduğu söyleniyor. Ağababa İzmir'de de etkili. Güzelbahçe'ye getirdiği kişi Urla'dan aday adayıydı Mustafa Günay.

Aliyev'den Erdoğan'a övgü dolu doğum günü kutlaması Aliyev'den Erdoğan'a övgü dolu doğum günü kutlaması

Çankaya'da da yine Veli Ağababa'nın çok etkisinin olduğunu konuşuluyor. Örgütün dinlenmediği üstten bir takım kuvvetli isimlerin isim belirlediği iddia ediliyor. Bu kafayla giderseniz duvara toslarsınız beyler.

Zaten bir birliktelik sağlayamıyorsunuz bir ittifakınız yok. Bir de kendi içinizde böyle görünüm verdiğiniz için zaten bunun sonu üç aşağı beş yukarı belli oluyor. "
 

Editör: Şevval Başçakır