Yerel seçimler için son 4 güne girilirken siyaset çevresi hareketlendi. Özellikle İstanbul ve Ankara'daki seçim sonuçları şimdiden merak konusu olurken, bazı illerde de sürprizlerin olabileceği konuşuluyor. Fatih Portakal canlı yayında sürpriz beklediği illeri tek tek açıkladı. Portakal'ın "Farkla kazanacağı konuşuluyor" ifadesi dikkat çekti.

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü TV'deki yayında son kulis bilgilerini paylaştı. İstanbul'da psikolojik üstünlüğün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nda olduğunu savunan Portakal, Ankara'da ise AK Parti adayı Turgut Altınok'un geride kaldığını söyledi. "Yanlış duymadınız" diyen Portakal, 31 Mart akşamı sürpriz beklenen illeri de tek tek saydı.

AK Parti ve CHP bayramlaştı! Ana gündem maddesi ekonomiydi AK Parti ve CHP bayramlaştı! Ana gündem maddesi ekonomiydi

Fatih Portakal'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

Ankara'daki yarış Mansur Yavaş'la Turgut bey arasında geçecek. Turgut bey konu açamadı. İlk başta koyun buduna kuzu buduna takılı kaldı. Ondan sonra iktidar bile para veremezken emekliye 5 bin TL dedi. Ardından da mal varlığında çok sıkıştı kaldı. Orada zaten toparlayamadı bir daha. Tabi sandık her şeyi değiştirir ama Mansur Yavaş'ın farkla kazanacağı bile konuşuluyor.

İstanbul'da psikolojik üstünlüğün İmamoğlu'nda olduğunu düşünüyorum. İmamoğlu'nu önde gördükleri için 17 Bakanı da İstanbul'da sahaya sürdüler. Sürpriz olabilecek yerler: Bursa ortada. Manisa diyorlar. Balıkesir, Edirne, Antalya, Hatay'da bir değişiklik olabileceği yani ele değiştirebileceğini söylüyorlar.

Yanlış duymadınız
Kastamonu, Niğde, Uşak... yanlış duymadınız. Hatta bugün konuştuğum bir arkadaş dedi ki çoklu adayların olduğu yerlerde sürpriz sonuçlar olabileceğini söyledi.. Çok sürprize gebe bir seçime doğru gidiyoruz.

Editör: Aliye Tulum