Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar

Son seçimlerde kendi adaylarını çıkarttıklarını ve bu ittifaka katılmadıklarını söyleyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Cumhur İttifaki'nda uzun ömürlü olmamalarını, doğruya doğru, yanlışa yanlış demelerinin en büyün sebep olduğunu söyledi.Erbakan, AK Parti’nin ekonomideki başarısızlıklarını vurgulayarak, halkın derdine derman olmayı hedeflediklerini ifade etti.

Yeniden Refah Partisi’nin iktidar hedefi olduğunu ancak halkın sorunları çözülse bile koltuk sahibi olma zorunluluğunun olmadığını belirtti. Erbakan, polemiklere girmek istemediklerini ve siyasette zerafet ve centilmenlik anlayışını benimsediklerini vurguladı.

Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin kendilerine yönelik açıklamalarıyla ilgili polemik yapmak istemediklerini ve çözüm odaklı siyaset yaptıklarını ifade etti. 

''YANLIŞA DOĞRU DİYECEKSİNİZ'' DEDİLER

Erbakan ''Birbirlerine noter makamı gibi bir hale gelirse bunu zaten uygun bulmuyoruz. Cumhur İttifakı içinde uzun ömürlü olmayışımızın en önemli nedenlerinden biri bu. Biz dedik ki biz ittifaka girersek doğruya doğru yanlışa yanlış deriz. Ama yok bizim yanlışımıza da doğru diyeceksiniz böyle ittifak olur dedikleri noktada biz de dedik ki böyle bir ittifak bizim için olmaz'' ifadelerini kullandı.

Editör: Aliye Tulum