AK Parti eski Milletvekili Şamil Tayyar, TGRT Haber canlı yayınında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıkladığı Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni değerlendirdi.

Özgür Özel 'Hepsi geri alınacak' demişti! CHP'li Mustafa Bozbey akraba atamalarını resmen duyurdu Özgür Özel 'Hepsi geri alınacak' demişti! CHP'li Mustafa Bozbey akraba atamalarını resmen duyurdu

Şamil Tayyar açıklamasında "Burada esas olan şey bir niyet beyanıdır. Sandıktan çıkan mesajın doğru algılandığını ve bir şeyler yapılmaya çalışıldığını algılıyoruz. Ortaya konulan tedbirler bugün açıklananlarla sınırlı değil. Hepsi devreye girdiğinde maksat hasıl olabilir. Bugün açıklanan tedbirlerde milleti rahatsız eden görgüsüzlüğün ortadan kalkması açısından, toplumsal tahribatın giderilmesi açısından katkı olur diye düşünüyorum. Harcamalarda kısıtlamaya gidilmesi için sandıktan düşük oy almaya gerek yoktu. Böyle bir tedbir almak için sandıkta dayak mı yemek gerekiyordu. Bugün açıklananlar olması gerekenlerdir'' ifadelerini kullandı.

Editör: Aliye Tulum