Turgut Altınok vaatlerini sıraladı: İhtiyaç sahibi ailelere aylık 5 bin lira Turgut Altınok vaatlerini sıraladı: İhtiyaç sahibi ailelere aylık 5 bin lira

İstanbul'daki seçimimin CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti'nin adayı Murat Kurum arasında geçmesi bekleniyor. Gözler ise stanbul için DEM Parti ve İYİ Parti'nin adaylarına çevrildi. İYİ Parti'nin İstanbul adayını ise Ersan Şen açıkladı. 

İYİ Parti'nin İstanbul adayı için 'Sadettin Saran' ismi gündeme geldi. Prof. Dr. Ersan Şen ise 'kazanma şansları sıfır' diyerek, yarışı önde bitirmesi en muhtemel ismi açıkladı.

İYİ Parti'nin İstanbul adayı Sadettin Saran mı?
Özellikle 'İYİ Parti'nin İstanbul adayı kim olacak?' sorusunun yanıtı merak edilirken, Sadettin Saran ismi gündeme geldi. Sözcü TV'de dikkat çeken açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ersan Şen, iddialı ifadeler kullandı.

Ersan Şen "İstanbul'da İmamoğlu ve Kurum dışında girecek adayların şansı sıfır. Bunu da bu kadar iddialı söylüyorum. Diğer isimlerin seçime girmesi iki sebeple olur. Bir, idealistsindir. İki, birilerine kaybettirmek istiyorsundur. İstanbul'da da durum budur. Sadettin Saran gibi bir isim aday olursa İYİ Parti'de kazanamayacağını bilse de oy verebilecek kişiler var tabiki. Ben İmamoğlu'nun şansının her türlü yüksek olduğunu düşünüyorum. Şu an için en yüksek kazanma ihtimali olan aday benim için. Ama bu saatten sonra İYİ Parti'nin geri dönüşü yok. Parti ciddiyetini kaybeder. İYİ Parti seçimden sonra bence AK Parti'ye yakınlaşarak devam edecektir diye düşünüyorum. Özellikle Anayasa değişikliği konusunda'' ifadelerini kullandı.

Editör: Aliye Tulum