Mart ayı kira artış oranı ne kadar oldu? Mart ayı kira artış oranı ne kadar oldu?

Emeklilere Cumhuriyet Bayramı nedeniyle dağıtılan 5 bin TL ikramiyenin ardından 5 in TL'lik daha ikramiye geliyor. Sözcü TV canlı yayınında konuşan Prof. Dr. Ersan Şen emeklileri umutlandıran bir açıklama yaptı. Peki 5 bin TL ikramiyeyi çalışan emekliler alabilecek mi? 5 bin TL ikramiye ne zaman ödenecek?

Son olarak ünlü hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, geçtiğimiz yıl yapılana benzer olarak seçim öncesinde, Mart ayının ilk günlerinde açıklanacak bir seyyanen artışla birlikte en düşük emekli maaşının 12 bin lira seviyelerine çıkarılacağını belirtirken, emekliler için yeni bir ikramiye duyurusu geldi.

Emekliye ikinci kez 5 bin TL ikramiye
Sözcü TV'de yapılan canlı yayında açıklamalarda bulunan Şen, aynı zamanda hükümetin yeni yılda emeklilere yönelik ikinci bir planının daha yaptığını söyledi. 9 Ekim'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan ve Kasım ayında çalışmayan emekliler için ödenen 5 bin TL'lik ikramiyeler, tepkilerin ardından tüm emekliler için geçerli olmuştu.

Bayram ikramiyesi 5 bin TL'ye çıkıyor
AK Parti iktidarının 2019 yılından itibaren Ramazan ve Kurban Bayramları'nda emeklilere dağıttığı ikramiyelerin yanı sıra, bu yıl 31 Mart'tan önce yapılacak duyuru ile 5 bin liralık ek ikramiyenin dağıtılacağı belirtildi.

Seçimden önce hesaplara yatacak
10 Nisan tarihine denk düşen Ramazan Bayramı için 5 bin TL'lik ikinci bir ikramiye ödemesi yapılacağını belirten Şen, ikramiye açıklamasının emeklileri memnun etmek için seçimlerden önce duyurulacağını ve hesaplara aktarılacağını belirtti. 

Editör: Aliye Tulum