Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6992 Polisimizin Göreve Başlaması ile 1573 Yeni Aracın Hizmete Alım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında gündeme dair konulara da değinen Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri hakkında konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Özgür Özel Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığına seçildi Özgür Özel Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığına seçildi

MİLLETİMİZİ BÖLMEK İÇİN SAYISIZ DENEMELERE ŞAHİT OLDUK

"Milletimizi çeşitli bahanelerle bölmek için sayısız denemelere şahit olduk. Allah'ın izniyle bu kirli oyunu bozacağız. Milletimizin değerlerine savaş açanların heveslerini kursaklarında bırakmaya kararlıyız.

Biz dünyanın en gözde coğrafyasını kendimize vatan yaptık. Çok büyük tehditlere maruz kalan bir milletiz. Bu coğrafyayı yönetmek her toplumun hayali olmuştur. Sorumluluklarımızı yerine getirmek için çok büyük fedakarlıklarda bulunduk. Neredeyse her anımız mücadeleyle geçti. Çok büyük zaferleri de çok büyük acıları da bu topraklarda yaşadık.

Cumhuriyetimiz döneminde de bu imtihan devam etti. Son 40 yıla damga vuran FETÖ ve PKK terör örgütleri başta olmak üzere birçok sınamaya maruz kaldık. Hepsinin de üstesinden gelmeyi başardık."

MİLLETİMİZİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK İSTEDİLER

"Sadece son 10 yılda yaşadıklarımıza baksak bu örneklerin yüzlercesiyle karşılaşmak mümkündür. Milletimizi birbirine düşürmek istediler. Milletimizi devletine karşı kışkırtmak için sayısız deneme yapıldı. Gezi olayları bunu örneklerinden biriydi. Türkiye'nin gördüğü en büyük ihanet çetelerinden biri olan FETÖ'nün 17-25 Aralık'tan 15 Temmuz hain darbe girişimi bunların örneklerinden birisidir. Çukur eylemleri bunun örneklerinden birisidir."

İSTANBUL'U YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ

"Ülkemizde geri kalmışlığı, altyapı ve hizmet eksikliğini nasıl ortadan kaldırdıysak, çöp, çamur, çukur bu pisliklerden, bu İstanbul'umuzu nasıl temizlediysek Allah'ın izniyle 31 Mart itibariyle yeniden adımları atacak ve İstanbullunun vereceği emaneti inşallah merkezi yönetimle beraber yeniden ayağa kaldıracağız.

İnşallah şehrin depreme dayanıksız tüm binalarının yeniden inşa edilmesi başta olmak üzere, İstanbul'a hak ettiği hizmetleri vermeyi sürdüreceğiz."

HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKACAĞIZ

"Terörü tehdit olmaktan nasıl çıkardıysak, şehir eşkıyalarının başını nasıl ezdiysek, organize suç örgütlerinin nasıl tepelerine binmişsek vatan topraklarının güvenliğini nasıl sınırlarımızın ötesinden başlattıysak, küresel ve bölgesel güçlerin önümüze çıkardığı engelleri nasıl aştıysak önce 2023 hedeflerimizle şimdi Türkiye Yüzyılı vizyonuyla milletimizin ufkunu nasıl genişletip derinleştirdiysek, değerlerimize savaş açanların heveslerini Allah'ın izniyle kursaklarında bırakmakta kararlıyız."

Editör: Amine Ebrar