CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in geçtiğimiz günlerde söylediği "Bedelli askerliğe kaçanlardan oy istemiyoruz" sözleri gündem olmuştu. Bu sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğulları için söylediğini yineleyen Özel'e Erdoğan'ın yorumunu da eleştirdi. 

Özgür Özel Halk TV Gündem Özel programına katıldı. Programda açıklamalarda bulunan Özel, Erdoğan'ın olay olan sözleri hakkında yorumuna dikkat çekerek açıklamalarda bulundu. Özel şunları söyledi:

BENİM BEDELLİDE OYUM VAR

"Ben imza verdim, oy koydum bedelli askerliğe. Soma beni ayrı seviyor. Bin cümleye girdim çıktım. 8 gazete kamuflaj giydi ne de yakıştı diye yazıyor. Erdoğan'a yakışacaktıysa Bilal Erdoğan'a yakışsaydı. Biri bedelli yapmış, biri çürük raporu almış sonra babaları kamuflaj giyiyormuş şehit cenazesinde... Bunu anlatmaya çalışırken dil sürçmesi mi denir devrik mi denir... Benim bedellide oyum var, imzam var bedelli kanunuyla ilgili. Sonradan izledim hakikaten on bir saniyesini izleyince... yani ben Bilal Erdoğan'ı kastettim. "

Türk halk müziğinin efsanesi Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti Türk halk müziğinin efsanesi Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti

BURAYA KADAR DÜŞTÜYSE TARZAN ZORDA

En yakınlarımızda bedelli askerlik yapanlar var. Milletvekili arkadaşlarımızdan, kendi akrabalarımdan yapan var.  Bugün Erdoğan çıkmış, 'Biliyorsunuz' diyor 'Bu bedelliye böyle dedi, sonra düzeltmeye çalıştı' diyor. 'Ağbabaları kızmış olacak ki...' filan diyor. Buraya kadar düştüyse Tayyip Erdoğan, derler ya tarzan zorda. Biz Manisa tarzanıyız zora düşmeyiz de, Tayyip Erdoğan zorda demektir. Hani dedi ya ben evlatlarımın kursağında haram lokma diyeceğine helal dedi onu kullananlar vardı mesela. Ben acizlik görürüm öyle bir şeyi. Erdoğan'ı bu halde gördüm, memnun oldum. Buraya kadar düştülerse bizim belediye işleri iyi gidiyor demektir."

Editör: Amine Ebrar