Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD ile FD 16 süreci, İsveç'in NATO üyeliği ve İsrail hakkındaki soykırım iddiaları hakkında konuşan Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'a övgüler dizdi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİ VE ABD İLE F16 SÜRECİ

"Parlamentomuz verilen söz üzerine yaptığı oylamalarla hamdolsun kahir ekseriyetle meclisimizden geçti. Dün itibarıyla bana geldi, ben de imzaladım. Akşam da Resmi Gazete'de yayımlandı. Bir gün önce Biden yazılı bir adeta talimatla tüm Temsilciler Meclisi'ne gönderdi. Meclisten çıkarılması talebini iletti.

Orayı da bekliyoruz. Oradan gelecek olan netice F-16'ların Türkiye'ye gönderilme sürecini, tamir, bakım gibi süreçlerinin başlamasını sağlayacaktır. Dışişleri Bakanım şu anda yakın takipte. Blinken ile bu süreci takip ediyor. Gerek Kanada gerek İsveç atılan bu adımla 'Türkiye'nin duruşunu göstermesi açısından isabetli olmuştur' yaklaşımında bulundular. Biz de aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz."

Kahramanmaraş'ta yine deprem oldu! AFAD'dan son dakika açıklama Kahramanmaraş'ta yine deprem oldu! AFAD'dan son dakika açıklama

İSRAİL SOYKIRIMI DAVASI

"Güney Afrika Lahey'i yakından takip ediyor. Onların müracaatıyla süreç başladı. Bizim hukukçular grubu Lahey'e gittiler. Takibimiz neticesinde Adalet Divanı ve Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden olumlu sonuçlar çıkacağını düşünüyorum. İhtiyati tedbir kararının çıkacağını düşünüyoruz." 

MURAT KURUM'A ÖVGÜLER

 "Murat Bey'in heyecan dolu ve İstanbul'un bütün konularına hakim olduğunu gördüm ve bundan mutluluk duydum. 31 Mart'ta inşallah yeniden Murat Kurum ile yeniden İstanbul'u yaşayacağız."

Editör: Amine Ebrar