AK Partili milletvekili trafik kazası geçirdi AK Partili milletvekili trafik kazası geçirdi

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek mesajı yayınladı. Enginyurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu için "Adamlığını yine gösterdi." dedi.

Enginyurt, sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Ben Kemal geliyorum derken boşuna demedi. Adamlığını yine gösterdi. Arkasından tezvirat yapanlar, dilerim utanırsınız. Fakat hiç sanmam,zira utanacak surat yok sizde." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya hesabı  üzerinden 4 maddelik bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse bana, partimin kurumsal kimliğini, kasaba kurnazlığı ile çiğnetemez ve yıprattıramaz" ifadesini kullandı.

Ülkenin asıl gündeminin; 'milletin altında ezildiği enflasyon', 'anayasaya darbe yapacak kadar bozulmuş hukuk sistemi' ve 'yerel seçimler' olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Ülke gündemini asılsız iddia ve iftiralar ile değiştirmenin anlamı yoktur" dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Kurtla kuzuyu yiyip çobanla yas tutanlara…   

1) Cumhuriyet Halk Partisi’nin -ben dahil- bütün Genel Başkanları, milletin menfaatlerini ve partisinin çıkarlarını kendi canlarından dahi önde tutar ve canlarını bu uğurda santim sakınmazlar.    

2) Hiç kimse bana, partimin kurumsal kimliğini, kasaba kurnazlığı ile çiğnetemez ve yıprattıramaz! Partimiz 100 yıllık bir çınardır, çok saygın bir Genel Başkan’ı, üzerinde üye ve delege iradesinin tecelli ettiği Parti Meclisi, emektar ve vatansever parti örgütleri vardır.   

3)  2019 yerel seçimlerinde umudu nasıl yeşerttiysek ve devletleşmiş bir partiye karşı milletin kaçınılmaz zaferinin ilk tohumlarını nasıl attıysak, partimiz bütün bileşenleri ile bu seçimlerde de gerekeni yapacak ve bütün büyük şehirleri kazanacaktır. Bu bağlamda, desteğim TAMDIR! Arzum BUDUR!   

4) Ülkemizin gündemi; milletin altında ezildiği enflasyon, anayasamıza darbe yapacak kadar bozulmuş hukuk sistemi, arifesinde olduğumuz ve kazanılmasının hayati önem taşıdığı yerel seçimlerdir. Ülke gündemini asılsız iddia ve iftiralar ile değiştirmenin anlamı yoktur.

Editör: Nigar Topcu