Emeklilikte Adalet Derneği, 'emeklilikte adalet' talebiyle Kartal Meydanı'nda düzenlediği mitingde toplandı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasasından yararlanamayan çalışanlar, "2000 sonrası SGK'lıya kademeli emeklilik gelsin" taleplerini bir kez daha dile getirdi.

BİZİ BU HALE GETİRDİN ERDOĞAN

Mitingde konuşan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, "Direne direne kazanacağız" sloganları ardından "Erdoğan'ın bizi getirdiği duruma bak. Erdoğan, Recep abi komünist olduk sayende! Sloganlara baksana hepimiz devrimci olduk, bizi bu hâle getirdin Recep Tayyip Erdoğan" ifadelerini kullandı. Enginyurt ayrıca Deniz Gezmiş'in idam sehpasına giderken attığı "Kahrolsun Amerika, yaşasın tam bağımsız Türkiye" sloganını hatırlattı ve Nazım Hikmet'in dizelerini okudu.

Turgut Altınok: Vatandaş CHP'liyim ama oyum sana diyor Turgut Altınok: Vatandaş CHP'liyim ama oyum sana diyor

DERHAL BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da bir konuşma gerçekleştirdi. Çerkezoğlu, "En temel hakkımız olan emeklilik hakkımıza sahip çıkmak için buradayız. Yeryüzündeki en onurlu şey emeğine, onuruna sahip çıkmaktır. Bu ülkede değerler katıp değerler üretiyoruz. Bu ülkede hepimizin belli bir süre çalıştıktan sonra emekli olmak ve emekli olduktan sonra da insanca yaşamak yurttaşlık hakkıdır. Ne yazık ki bu ülkede emekli olmak da emekli olduktan sonra yaşayabilmek de neredeyse imkansız hale getirildi. Elbette yöneticiler düzenlemeler yapabilir ancak bu düzenlemeler adil olmalıdır. Tüm adaletsizliklerin ortadan kaldırılması gerekir. Bir günde emeklilik hakkının 17 yıl ötelenmesi kabul edilemez. Derhal bu yanlıştan dönülmelidir. Sizin emeklilikte adalet mücadeleniz onurlu bir mücadeledir" şeklinde konuştu.

Editör: Nigar Topcu