Yazar Abdulkadir Selvi CHP'de İmamoğlu-Özel-Köksal üçgeninde yaşanan krizi kaleme aldı. Selvi, Ekrem İmamoğlu'nun CHP Afyonkarahisar adayı Köksal için CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i aradığını iddia etti. Ekrem İmamoğlu Özgür Özel arayıp “Bu kadını ya partiden ihraç et ya da sözlerini düzeltsin” demiş..

Erdoğan ve Şimşek arasındaki gerilim iddiasına flaş açıklama Erdoğan ve Şimşek arasındaki gerilim iddiasına flaş açıklama

Köksal'a ilk tepki İmamoğlu'ndan geldi. Özgür Özel'den önce davranan İmamoğlu, "ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak." diyerek tepki gösterdi. Ardından Özel de Kütahya mitinginde belediye kapılarının herkese açık olacağına dair tüm adaylara taahhütname imzalatacaklarını söyledi.

Selvi'nin iddialarına göre, İmamoğlu ile Özel'in Köksal'a resti çektiği günden yani dünden önce; çarşamba günü krizin temelleri bir telefon görüşmesinde atıldı.

"Bu kadını ya partiden ihraç et ya da sözlerini düzeltsin"
Buna göre, çarşamba günü akşam saatlerinde İmamoğlu, Özel'i aradı ve "Bu kadını ya partiden ihraç et ya da sözlerini düzeltsin" diye adeta genel başkanına 'talimat' verdi. Selvi,  yazısında “Bu kadını ya partiden ihraç et ya da sözlerini düzeltsin” diye talimat veriyor. Görüyor musunuz bir büyükşehir belediye başkanı, CHP Genel Başkanı’na talimat veriyor.  O Genel Başkan da “Ben senin genel başkanınım. Sen kim oluyorsun da bana talimat veriyorsun?” demiyor, diyemiyor. Çünkü kendisini CHP Genel Başkanlığı’na seçtiren Ekrem İmamoğlu" ifadelerine yer verdi.

Editör: Aliye Tulum