Türkiye yerel seçim sonuçlarını merakla bekliyor. Sansıklar ülkenin dört bir yanında hızla açılırken en çok merak edilen illerden birisi de İstanbul. 

Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşen oy verme sürecinde, 2244 numaralı sandıkta toplam 266 seçmen oy kullandı. Ancak, dikkat çeken detay oyların dağılımında yaşandı.

Sandıktan çıkan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 114 oy çıkarken, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum ise 126 oy almayı başardı. Diğer adaylar arasında dağılan oylar ise şu şekilde oldu: Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz'e 10, Zafer Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Azmi Karamahmutoğlu’na 8, DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Meral Danış Beştaş’a 3 ve Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın’a ise 1 oy çıktı.

Yeniden Refah Partisi ile birleşecekler mi? Saadet Partisi'nden açıklama geldi Yeniden Refah Partisi ile birleşecekler mi? Saadet Partisi'nden açıklama geldi

Murat Kurum Ekrem İmamoğlu'nu kendi sandığında mağlup etti.

Editör: Amine Ebrar