Kanal İstanbul Projesi kapsamında, Emlak Konut ve Türk Hava Yolları'nın yüzde 50'şer hisse ile ortak olduğu bir ihale gerçekleştirildiği ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eski Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe'nin aktardığına göre, ihale ile Kanal İstanbul bölgesinde toplam değeri 3,3 milyar lira olan bir konut ve ticaret projesi hayata geçirilecek ve bu proje kapsamında 14 bin konut inşa edileceği öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Beykoz'da ortak mitingde açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, iktidarın üzerinde durduğu Kanal İstanbul projesine ilişkin "Gündemde yok diyorlar, gizli gizli ihale yapıyorlar. Kanal İstanbul asla yapılmayacak" şeklinde konuştu.

14 Sene Önce 130 Dolar Yapıyordu Şu Anda 6.5 Dolar

İmamoğlu'nun konuşması özetle şu şekilde:

"Beykoz'a kent lokantası yapacağız. 200 lirayı 14 sene önce bu hükumet çıkardı. 14 sene önce, 130 dolar yapıyordu. Şu anda 6.5 dolar yapıyor. 130 dolar nere, 6.5 dolar nere?

AK Partili Varank'tan DEM Parti çıkışı! Türk bayrağına saygı duymayanın itibarı olmaz' AK Partili Varank'tan DEM Parti çıkışı! Türk bayrağına saygı duymayanın itibarı olmaz'

Değer kaybı yüzde 1200'den fazla. 200 lira ilk çıktığında 500 ekmek alabiliyordu. Şimdi 50 ekmek alabiliyor. İşte biz bu yüzden İstanbul'da sosyal yardımları 6 kat arttırdık.

Yeni dönemde öğrenci yurt kapasitesini 15 bine çıkaracağız. 1 yıl içerisinde Anadolu Hisarı-Kavacık metro hattı açılacak.

Gizli Gizli İhale Alıyorlar

Gündemde yok diyorlar, gizli gizli ihale yapıyorlar. Kanal İstanbul asla yapılmayacak.

Hak yemem, kimsenin hakkını da yedirmem. Biz İstanbul'da insanları bir kez bile aldatacağıma on tane yüz tane seçim kaybederim. Ama bunlar yalanı dolanı, iftirayı işin içine katarlar."

Editör: Şevval Başçakır