Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, katıldığı bir organizasyonda 6 Şubat depreminden etkilenen Hatay hakkında "Biz, TOKİ ile bir anlaşma yaptık. 300 konutu biz karşıladık. Bölge insanı çok kötü durumda. Kahramanmaraş'taki temel atma töreninde rakiplerimize seslendim: 'Yeşil sahada geçemiyorsunuz bari bu konuda bizi geçin' dedim. Ey Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar! 100 tane gelin siz yapın. Biz 100 konut için anlaştıysak siz 150 konut için anlaşın." ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, bu açıklamalarına Fenerbahçe ve Beşiktaştan yanıt gecikmedi.

Fenerbahçe kulübünden "Utançla İzledik" başlığıyla yayınlanan yazıda, şu ifadelere yer verildi:

UTANÇLA İZLEDİK 

''Bugün Dursun Özbek’in Kulübümüzü de hadsizce hedef aldığı, 

Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar. Bölge insanı çok kötü durumda. Biz bugün temel atma törenine geldik TOKİ'yle. 100 tane de gelin siz yapın. Fenerbahçeliler 150 yapın, bizi burada geçin. O ki yeşil sahada geçemiyorsunuz, burada geçin' sözlerini utançla takip ettik. 

Binlerce canımızı kaybettiğimiz, ülkemizin yaşadığı en büyük acılardan biri olan deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız, renkleri, ayrılıkları, kavgaları bir kenara bırakıp omuz omuza bölgedeki insanlarımıza bir nebze destek olmayı amaçladığımız bir durumda, futbol propagandası yapan bir insanın, insani değerlerini sorguluyoruz. 

Bu konuda söylenecek çok sözümüz, verilecek cevaplarımız olduğunu, 

Ancak ülkemizin, toplumumuzun ve her şeyden önce depremden etkilenen kıymetli halkımızın gündemini böylesine akılalmaz bir yaklaşımla meşgul etmekten imtina ettiğimizi vurgulamak istiyoruz. 

Bu şahsın ortaya koyduğu acınası tutumu, vicdanı olan herkesin ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. ''

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Kulübü'nün ardından, Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat da bu sözlere tepki gösterdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in açıklamalarına sert yanıt verdi.

DURSUN ÖZBEK'İN MURAT KURUM İLE ÇEKİLEN FOTOĞRAFINA GÖNDERME  

Devlet Bahçeli'den kural değişikliği çağrısı! 'Türk futbolunun strese girmemesi için...' Devlet Bahçeli'den kural değişikliği çağrısı! 'Türk futbolunun strese girmemesi için...'

Siyah beyazlıların, Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Arat, "Beşiktaşlı bölgeye gitmiş, çocukların başını yanağını okşamıştır. Kendi yanağını okşatmamıştır." diyerek, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, AKP'nin eski İBB Başkan Adayı Murat Kurum ile çekilen fotoğrafına gönderme yaptı.

Dursun Özbek, 31 Mart seçim döneminde Galatasaray Kulübü'nü ziyaret eden Murat Kurum için "İstanbul için bir şans" yorumunda bulunmuş ve eleştirilerin hedefi olmuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat'ın açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

''Biz burada çalışırken bazı haddini aşan açıklamalar olmuştur. Beşiktaş JK hayır hasenat işlerinde tavsiye verebileceğiniz en son kulüptür.

Benim camiam daha ilk günden yola çıkmış, yardımlarını yüklemiş, çadırlarını kurmuş, çorba ısıtmış, gece evleri beklemiş, her türlü fedakarlığı bizim evlatlarımız yapmıştır. 

Kalkıp da haddini bilmeden Beşiktaş’a dilini uzatanlar, çok ağır taşın altında kalırlar, dikkat etsinler.

Beşiktaşlı bölgeye gitmiş, çocukların başını yanağını okşamıştır. Kendi yanağını okşatmamıştır.''

Editör: Gülşah Yıldız