Biden ve Trump, 27 Haziran'da CNN kanalında, 10 Eylül'de ise ABC kanalında karşı karşıya gelecek. Bu iki canlı yayın programında, başkanlık seçimleri öncesinde seçmene mesajlarını iletecekler.

Biden'ın Açıklamaları

Ekrem İmamoğlu 73 kişiyle Roma'ya çıkartma yaptı! Kaldıkları hotel gündem oldu Ekrem İmamoğlu 73 kişiyle Roma'ya çıkartma yaptı! Kaldıkları hotel gündem oldu

ABD Başkanı Joe Biden, X hesabından yaptığı paylaşımda, 27 Haziran'da Trump'la canlı yayında karşı karşıya gelmesi için CNN'den aldığı daveti kabul ettiğini belirtti. Ayrıca, Biden, Trump'la herhangi bir zaman ve yerde karşı karşıya gelmeye hazır olduğu mesajını verdi ve 2020'de yaptıkları iki canlı yayın tartışmasını da kendisinin kazandığını savundu.

Trump'ın Açıklamaları

Donald Trump, Truth Social adlı sosyal paylaşım platformunda yaptığı açıklamada, Biden ile haziran ve eylül ayında iki kez canlı yayında karşı karşıya gelmeyi kabul ettiğini belirtti. Trump, ikiden fazla tartışma önerisinde bulunarak, bu tartışmaların geniş bir alanda yapılmasını istedi. "Sadece zamanını söyle, orada olacağım. Gürültü çıkarmaya hazır olalım," ifadelerini kullandı.

Editör: Nigar Topcu