Sanatçı Volkan Konak, yılbaşı günü kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Diyanet ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sert sözlerle tepki göstermişti. Erbaş için “Atatürk'ün kurduğu diyanetin koltuğunu işgal eden zat” diyen Konak, “İnsanlığın hizmetine ücretsiz sunulan dini, maaşla icra etmek, eğlence ve de turizm alanında çalışan ve bu sektörlerin vergisinden maaş almayı içine sindirmek ancak sizin gibi bezirgan saltanatı süren kişilere yakışır. Bu akşam maaş ve ödeneklerinize katkı olması için bir kadehte sizler için içiyorum. Lütfen kabul buyurunuz…" ifadelerini kullanmıştı.

Kahramanmaraş'ta yine deprem oldu! AFAD'dan son dakika açıklama Kahramanmaraş'ta yine deprem oldu! AFAD'dan son dakika açıklama

DİYANET SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Konak’ın çok konuşulan bu paylaşımının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı harekete geçerek, Konak hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Diyanet'ten yapılan açıklamada Konak'ın, "İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek" görevinin kanunla kendisine tevdi edilen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın en üst temsilcisi Ali Erbaş'ı rencide ederek kişilik haklarını ihlal ettiği iddia edildi.

"HERKES HADDİNİ BİLECEK"
Diyanet'in suç duyurusunun ardından Volkan Konak açıklama yaptı. Konak, "Herkes haddini bilecek. Benim ülkem kimsenin cüzdanına veya makam arabasının bagajına sığmayacak kadar büyük ve kıymetlidir. Dürüst, onurlu, cesur ve uygar insanlara selamlar olsun" dedi.

Editör: Aliye Tulum