Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Tasarruf Tedbirleri Genelgesi” kapsamında uygulanacak politikalara yönelik bir açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kullandığı kamuoyunda tartışmalara neden olan Audi A8 makam aracı, tasarruf tedbirleri kapsamında iade edildi.

İkinci EYT geliyor! Erken emeklilik bayram sonrası Meclis’te İkinci EYT geliyor! Erken emeklilik bayram sonrası Meclis’te

Açıklamada yer alan tedbirler ise şöyle:

“Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.
Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.
Merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.
Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrimiçi yapılacaktır.
Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacak.
Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecek.
Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecek.”

Diyanet İşleri Başkanlığı garajında, Ali Erbaş’ın kullanması için tutulan araçların listesi şöyle:

İki adet Mercedes
Bir adet zırhlı Mercedes
Bir adet kırmızı TOGG
Bir adet Mercedes Vito

Editör: Aliye Tulum