Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti

Türkiye'de konut sahibi olmayan vatandaşlar için devlet tarafından sunulan 500.000 TL tutarındaki destek programı açıklandı. Bu program kapsamında, belirlenen koşulları sağlayanlar 500.000 TL'lik destek alarak yeni ev sahibi olabiliyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ev alacaklara yönelik önemli bir adım attı. Buna göre, vatandaşlar ev almak istediklerinde evin fiyatının 500.000 TL'lik kısmını devlet ödüyor. Geri kalan miktarı ödeyenler ise devlet desteğiyle ev sahibi oluyorlar. Devlet tarafından sağlanan bu destek tamamen hibe niteliğinde olup, geri ödeme yapılmıyor.

Devletten Konut Desteği: Koşullar ve Kimler Başvurabilir?

500.000 TL konut desteği için belirlenen şartlar doğrultusunda, sadece eşi vefat etmiş ve en az 3 çocuğa sahip olan sosyal yardım kapsamındaki kadınlar faydalanabiliyor. Bu koşullara uymayanlar destekten yararlanamıyor. Başvuru için ise öncelikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvurulması gerekiyor.

Konut Desteği Ödeme Yöntemleri

500.000 TL konut yardımı alacak olanlar için iki farklı ödeme yöntemi belirlendi. Ev satın alınacak durumda olanlar, bu destekten faydalanmak için tek seferde 500.000 TL ödeme alıyorlar. Ancak, ev yapımı için destek alacaklar için ödeme süreci farklı işliyor. İnşaatın ilerleyişine bağlı olarak 500.000 TL üç taksitte ödeniyor.

Editör: Nigar Topcu