MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajında, teröristlerin gerçekleştirdiği saldırı ve sızma girişiminde 9 kahraman askerin şehit olduğu, 4 askerin ise yaralandığı bilgisini paylaştı. Ayrıca, şehitlerin kanlarının yerde bırakılmayacağını ve teröristlerden hesap sorulacağını vurguladı.

MHP lideri, PKK/YPG/PYD gibi bölücü terör örgütleriyle iş birliği yapan siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının Türkiye'ye karşı düşmanlık beslediğini ifade etti. Bu kuruluşların, bölge devletleri ve emperyalist ülkelerle birlikte Türkiye'nin milli varlığına ve güvenliğine zarar vermeye çalıştığını belirtti.

Bahçeli, Türkiye'nin teröre ve bölücülüğe karşı sıfır tolerans politikası izlemesi gerektiğinin altını çizdi. Terörle mücadelede taviz verilmemesi ve tehdidin kaynağında yok edilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu mücadelenin Türkiye'nin beka meselesi olduğunu dile getirdi.

Ayrıca, Türk milletinin bu zorlu süreçte tek ses ve nefes olarak birlik ve beraberlik içinde olduğunu, MHP'nin, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelede sonuna kadar destekçi olduğunu ifade etti.

Hesabı Sorulacak Mahşere Bırakılmayacak!

Bahçeli'nin X paylaşımında şu ifadeler yer aldı;

''PKK/KCK terör örgütünü kaynağında hem engellemek hem de eritmek amacıyla icra edilen Pençe-Kilit Harekatı’nın operasyon sahasında bulunan bir üssümüze yönelik dün akşam saatlerinde teröristlerce saldırı/sızma girişimi vuku bulmuş, bu suretle çıkan çatışmada 9 kahraman kardeşimiz şehit düşmüş, 4 kahraman kardeşimiz ise yaralanmıştır. Elbette tertemiz şehit kanları yerde kalmayacak, sorulacak hesap mahşere bırakılmayacaktır.''

Kars'ta korkutan deprem! AFAD açıklama yaptı Kars'ta korkutan deprem! AFAD açıklama yaptı


 

Editör: Şevval Başçakır