MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin Kuruluşunun 55. Yıldönümü Kutlama Etkinliklerinde açıklamalarda bulundu. Bahçeli konuşmasında, TİP Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay hakkındaki kararı ile gündem olan Anayasa Mahkemesi ile ilgili "Anayasa Mahkemesi artık bir güvenlik sorunudur. Tekrar ifade ediyorum ki Anayasa Mahkemesi ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılmalıdır. Teröriste hak veren bir mahkeme Türk mahkemesi olamaz." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Muhterem misafirler, medyamızın güzide temsilcileri hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün MHP'nin 55. kuruluş yıldönümüdür. Uğurlu olsun İnşallah. İlkelerimizden ve vatan sevgimizden ödün vermedik. Tuzaklar kuruldu, çizgimizden yine sapmadık. Niyaz ederim ki Allah hepimizin hafiyetini, keyfiyetini ihsan buyursun. MHP'nin kuruluşunun 55. yıldönümü nedeniyle düzenlediğimiz anma törenine hoş geldiniz.

Gazze'de katledilen bebekler, masum insanlar Uluslararası toplumun acıklı halini gözler önüne sermiştir. Hazırladığımız insanlığın huzur projesiyle aslında huzurun hürriyet gibi bir insan hakkı olduğu belgelenmiştir. Türk dünyası ekseninde yeşeren ümitlerin her alana yayılarak, Türk birliğinin bu yüzyıl içinde muhakkak gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Devir artık Türk devridir..  2053'te lider ülke ve süper güç Türkiye'nin inşasını uzun vadeli stratejik hedef olarak görüyoruz 55 yıldır söylediğimiz şudur; güçlü MHP, gelen Türkiye demektir. Gelen Türk asrıdır. Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti'dir.  Diyebiliriz ki MHP,  Türk siyasetinin ilerleyiş kolu, itfihar kutludur. Türk'ün ve Türk milletinin kaderi neyse MHP'nin de kaderi aynısıdır. 55 yıldır, dildeyiz, dilekteyiz. Dava ve iddia sahibi olmanın sorumlulukları vardır. 

AYM, ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır


CHP'den bir yol olmayacağı anlaşılmıştır. Bugünkü CHP, "dem"lenmek ile kalmamış kriz ve kargaşaya düşmüş. Kapanın elinde kalan bir partiye bürünmüştür. Çağlayan Adliyesi'ne saldıran, polislerimizin zamanında müdahalesiyle ölü ele geçiren 2 teröristin kimler tarafından savunulduğu, bu alçaklardan birisinin cezaevindeyken yazdığı mektubu Meclis'te okuyan CHP'nin kim olduğu deşifre olmuştur.

Anayasa Mahkemesi, milli güvenlik sorunudur. Böyle gidemez! verdiği skandal hak ihlalleri kararlarıyla iç huzuru ve barış ortamını sarsan ve kaos üretim merkezi olduğunu teyit eden AYM, ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır. Ülkemize operasyon çekilmektedir. 31 Mart'ta operasyon maşalarına hesap sorulacaktır. CHP'nin yeni adresi Kandil'dir. DEM, CHP'Yİ tehditlerle zincire vurmuştur. Özgür Bey erkenden havlu atmış, nihayet çuvallamıştır. Cumhur İttifakı devlete sahip çıkacaktır.  1 Nisan'da "DEM"lenen değil, devleşmiş bir Türkiye'ye uyanacağız."

DEM Parti İstanbul'da 20 ilçede CHP'yi destekleyecek! DEM Parti İstanbul'da 20 ilçede CHP'yi destekleyecek!

Gündeme alınmasını ve bir sonuca ulaşmasını istediklerini söyleyen Bahçeli, 9 öncelikli konu başlığını da açıkladı.
Bahçeli'nin sıraladığı 9 öncelikli ana başlık şu şekilde:

1- Yeni bir Anayasa yazımı

2- Devlet ve toplum düzenini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle tam manasıyla uyumlu hale getirecek yasal düzenlemeler yapılmalıdır

3- Nimet ve külfet dengesini isabetle kuracak bir vergi reformu hayata geçirilmelidir

4-Büyükşehir belediye kanunu, il idaresi kanunu, ve köy kanunu yeni ihtiyaçlar ve idarenin bütünlüğü çerçevesinde ele alınmalıdır

5- Terörle mücadeleye eklemlenen ve bölücüğün etkisiz haline getirecek milli bir strateji oluşturulmalıdır

6- Toplumsal şiddete sıfır tolerans gösterecek bir mücadele planı hazırlanmalıdır 

7- Etik ve ahlaki ilkeleri kapsamında toplumsal yozlaşmaya sebep olan sosyal medya başta olmak üzere, dizi, filmlere ekonomik sömüreç çarkını döndüren fırsatçılara, inanç istismarına çanak tutan merdiven altı yapılara etkin denetimler uygulanmalıdır

8- Başta İstanbul olmak üzere şehirlerimizin altyapıları güvenli hale getirilmeli ve mevcut riskli yapıların dönüştürülmesine hız verilmelidir

9- Devlete yuvalanan, varlığımızı ve birliğimizi riske atan hala aktif olan FETÖ benzeri her türlü yapının kararlılıkla üstüne gidilmelidir.


Erdoğan ne demişti?

AKP'nin Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Töreni'nde konuşan Erdoğan, 6 Şubat Çağlayan'da İstanbul Adliyesi'ne gerçekleştirilen terör saldırı için CHP'yi hedef göstermişti CHP'nin PKK'nın siyasi uzantılarıyla yoldaşlık ettiğini iddia eden Erdoğan, şunları söylemişti:

"Bu saldırıyı yapan teröristlerin en büyük siyasi hamisi CHP'dir. Özgür Efendi, bu örgütün siyasi örgütün elebaşına genel başkan seçildiği kongre kürsüsünden bizzat selam gönderdi"

Editör: Nigar Topcu