Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert sözler: Bir kere satan yine satar yine satacaktır

Altılı Masadan kalkıp tekrar geri dönen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepkiler gelmeye devam ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Meral Akşener'e sert tepki gösterdi. Bahçeli 'Bir kere satan yine satar' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldı. Bahçeli konuşmasında önce altılı masadan kalkıp sonra geri dönen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki göstererek, "Makam ve mevki pazarlıklarıyla masaya geri oturan İP Başkanı söylediği ağır sözlerinden altından nasıl kalkacak? Milletimizin yüzüne utanmadan sıkılmadan nasıl bakacak? Bir kere satan yine satar!" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ayrıca Bursaspor Amedspor maçında yaşanan olaylara da dikkat çekerek 'Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını burdan selamlıyorum, milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum' dedi..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle;

Siyaseti çadır tiyatrosuna çeviren fırıldakların u dönüşlerine itibar etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı sağa sola bakmadan şuna buna aldırmadan adanmış yüreğimizle Türkiye'ye hizmet edeceğiz. Bazıları gevezelikte sınır tanımayacak ama biz çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz. 

3 Mart 2023 Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde düzenlenen toplantıda bize göre çok hayırlı bir adımdır. 

Kurulların ve kurumların ilgili bakanlıklarla eş güdüm halinde çalışması iş birliğini güçlendirecektir. Deprem gerçeğini kabul ederek kalıcı tedbirler geliştirmek, bundan sonra vazgeçilemez hedefimizdir. Cumhur İttifakı bu yükün altından kalkmaya, yeni bir hayatı kurmaya mahirdir.

Seçim müziği kullanılmayacak

Derin acılar yüreğimizi kaplamışken seçim müziği kullanmayacağız, sağ duyumuzu her şartta koruyacağız. Pozitif gündemli siyasetimizi ülke geneline yansıtacağız. 

"Türkiye'yi hedef alanlara karşı olan bir ittifaktır"

Bu vatan çaresiz ve sahipsiz değildir. Bu millet önüne gelenin yakıp yıkacağı millet değildir. Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı yalnızca bir seçim ittifakı değildir. Türkiye'yi hedef alanlara karşı olan bir ittifaktır. Egemenliğin sahibi Türk milleti, 14 Mayıs'ta kararını verecektir. 

Hükümet istifa sloganları

Depremi fırsat bilen ahlaksızlar, seçimleri sabote etmek, olay çıkarmak maksadıyla teyakkuz halindedir. Tribünlerde seslendirilen 'Hükümet istifa' sloganları çok tehlikeli toplumsal hadiselere kapı aralayabilecek bir olaydır. Toplumsal muhalefeti tahrik edip kışkırtan eylemler ile çatışma iklimi yeşertmek isteyenler kendi tuzaklarına düşecek. 

"Bizim için Amedspor diye bir şey yoktur"

Türk milletinin acılı dönemin istismara kalkışanlar, karşılarında MHP'yi ve Cumhur İttifakını bulacaklar. Geçtiğimiz hafta sonu Bursaspor ve Diyarbakırspor maçında tribünlerden açılan resimlerin sporun ahlakına aykırı olduğu açıktır. Bizim için Amedspor diye bir şey yoktur. Amed diye bir yer yoktur. Bursa nasıl gözbebeğimizse Diyarbakır da öyledir. Çıkan olayların Kürtlerle ilişkilendirilmesi rezalettir.

Meral Akşener'e sert tepki

1 yıl boyunca oturdukları masayı kumar masası, küçük hesaplar masası, noter masası diyerek önce devirip sonra tekrar oturanlar ilkesizliğin ta kendisidir. Kazanamaz diyen Cumhurbaşkanı adayının yanında yer almak ilkesizliğin daniskası değil de nedir? Çürümüş bir siyasetin ilkesizliği değil midir? Makam ve mevki pazarlıklarıyla masaya geri oturan İP Başkanı söylediği ağır sözlerinden altından nasıl kalkacak? Milletimizin yüzüne utanmadan sıkılmadan nasıl bakacak? Bir kere satan yine satar!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN