Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İBB adaylağından çekilmesi ardından İstanbul'da yerel seçim kartları yeniden karıldı. Oluşan yeni dengeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan arasında yeni bir görüşme olabileceği kulislerini beraberinde getirdi.


YENİDEN REFAH PARTİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Yeniden Refah Partisi'nden, AK Parti ile yeniden görüşme olacağı iddialarına yanıt geldi.

TGRT Haber'e konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın danışmanı Şerif Varol, iddialarının gerçeği yansıtmadığını, heyetlerarası bir temasın olmayacağını söyledi.

Voral, "Yeniden Refah Partisi, adaylarını duyuracak" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ VE YRP ANLAŞAMAMIŞTI

Devlet Bahçeli'den Ramazan mesajı! Cuma Suresi’nin 11’inci Ayetini hatırlattı Devlet Bahçeli'den Ramazan mesajı! Cuma Suresi’nin 11’inci Ayetini hatırlattı

AK Parti ile Yeniden Refah Partisi heyetleri arasında ittifak için görüşmeler gerçekleştirilmiş ancak bir sonuca varılamamıştı.

Fatih Erbakan, 3 Şubat'ta yerel seçimlere tek başlarına gireceklerini duyurmuştu.

Erbakan, "AK Parti ile yapılan görüşmelerde AK Parti'nin bize adil tekliflerle gelmemiş olmasıdır. İyi niyetle bu görüşmeleri yaptık ancak adil ve dengeli bir taleple karşılaşmadık. Madem İstanbul ve Ankara'nın CHP zihniyetinden kurtarılmasını istiyoruz, o zaman muhataplarımızdan da bu yaklaşımı görmemiz lazımdı" ifadelerini kullanmıştı.
 

Editör: Nigar Topcu