Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizkurdu Tatbikatı'na telefon bağlantısı ile katıldı. Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin değerli mensupları, kıymetli misafirler. Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Denizkurdu Tatbikatımızın kahraman donanmamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tatbikatımızda görev alan tüm askerlerimize Rabbim'den üstün başarılar niyaz ediyorum. Tatbikatın Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın gücüne güç katacağına, siz askerlerimizin bilgi, koordinasyon ve motivasyonunu daha da artıracağına yürekten inanıyorum.

2 bin 200 yılı aşan şanlı tarihiyle silahlı kuvvetlerimiz disiplini, kabiliyetleri cesareti ve merhameti ile dünyanın en güçlü ordularından biridir. Kahraman ordumuz tarih boyunca yaşattığı eşsiz zaferlerle milletimizin gurur vesilesi olmuştur. Sadece caydırıcılığıyla değil yüksek sorumluluk bilinciyle de ordumuz ülkemizin güven ve huzur kaynağıdır. Milletçe, kendi öz yurdumuzda gönül huzuruyla yaşamak istiyorsak, askeri bakımdan güçlü olmak zorunda olduğumuzun farkındayız" ifadelerini kullandı.

Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler


"DAHA BÜYÜK BİR UÇAK GEMİSİNİ ORDUMUZA KAZANDIRMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

Bölgemizde yaşanan gelişmelere dikkat çeken Erdoğan, "Bölgemizde yaşanan son gelişmeler güçlü ordu, güçlü Türkiye şiarımızın ne kadar kritik olduğunu bize tekrar hatırlatmıştır. Bu gerçekten hareketle son 21 yıldır göz bebeğimiz olan ordumuzun caydırıcılığını artırmak, kapasitesini güçlendirmek, en modern savunma teçhizatlarıyla donatmak için yoğun gayret gösteriyoruz. Bilhassa deniz kuvvetlerimizin araç gereç ve personel bakımından en üst seviyede olmasına büyük önem veriyoruz. Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümü münasebetiyle İstanbul Boğazı'nda 100 gemiyle yapılan geçit törenimiz Deniz Kuvvetlerimizin kapasitesini bir kez daha ortaya koymuştur. Dünyanın ilk SİHA gemisi olan TCG Anadolu'nun, donanmamıza nasıl bir imkan sağladığını, böylece hep beraber görmüş olduk. TCG Anadolu'nun yanı sıra, daha büyük bir uçak gemisini ordumuza kazandırmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.


"HER CEPHEDE KARARLI BİR MÜCADELE İÇİNDEYİZ"

Savunma alanındaki çalışmalara değinen Erdoğan, "Hava gücümüzde, çarpan etkisi yapacak beşinci nesil uçağımız KAAN, geçtiğimiz günlerde ikinci uçuşunu da başarıyla gerçekleştirdi. Bayraktar TB3, Kızılelma ve ANKA 3'ün farklı testleri devam ediyor. Kimi zaman müttefiklerimizin uyguladığı gizli açık ambargolara rağmen savunma yeteneklerimizi sürekli geliştiriyoruz. İnsansız sistemlerden hava savunmaya, zırhlı kara araçlarından elektronik harp sistemlerine hemen her cephede kararlı bir mücadele içindeyiz. Hedeflerimize ulaşana dek mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. 7 Mayıs'ta başlayan ve 18 Mayıs tarihinde sona erecek olan Denizkurdu Tatbikatı, bölgemizin içinden geçtiği çalkantılı dönemde, çok önemli gördüğümü ifade etmek istiyorum.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin baş komutanı olarak tatbikatta görev alan tüm askerlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu vesileyle, vatanımız uğruna can veren şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Denizleriniz sakin, pruvanız neta, bahtınız açık olsun" dedi.

Editör: Gülşah Yıldız