Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili şahıs gözaltına alındı Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili şahıs gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen Atatürk Cumhuriyet Kulesi açılış törenine katıldı. Törende vatandaşlara hitap eden Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

DEM'E DESTEK VERMEK İÇİN ATMADIK TAKLA BIRAKMIYORLAR

"Ankara'da da İstanbul’da da İzmir’de de Allah’ın izniyle bunları 31 Mart’ta emekli edelim. Daha yakın zamanda sürekli istismar ettikleri Atatürk’e karşı bir medya platformunun sergilediği terbiyesizliği de başlarını önlerine eğerek suskunlukla geçiştirmişlerdi. Çünkü bunların derdi ne Atatürk’tür ne şeffaflıktır ne dürüstlüktür ne de ülkemizin ve şehirlerimizin menfaatini savunmaktır. Bunların tek derdi kendi çevrimiçi dünyalarında kurdukları sahte düzeni korumaktır. Sivil toplum görüntüsü altında ülkenin ve milletin aleyhine her faaliyetin içinde olanlar da onlardan geri kalmıyor. Tüm kesimlerin temsilcileri tek parti faşizmi heveslisi CHP ile sırtını bölücü terör örgütüne dayayan DEM’e destek vermek için atmadık takla bırakmıyorlar. Çok iyi takla atıyorlar. Esermiş, hizmetmiş, projeymiş, erdemmiş, onurmuş zerre kadar umurlarında değil. Geçtiğimiz yıl yapılan 14- 28 Mayıs seçimlerinde ne dediler; ‘kazandık geliyoruz.’ Ne oldu? Bunlar 6’lı masada ne diyorlardı ‘kazanıyoruz, geliyoruz.’ Şimdi bunlardan hiçbiri Meclis'e girebildi mi? Hiçbiri şu anda Meclis'te yok. İşte bunların siyaset bilinci de bu kadar. Sandık sonuçları açıklanınca rezil rüsva olmuşlardı. Bile bile yaptıkları bu provokasyondan bilerek söyledikleri bu yalanlardan dolayı daha sonra ne milletten özür dilediler ne de pişmanlık duydular. Seçim akşamı yaşanan rezillikler dahil tüm günahı eski genel başkanlarına yıktılar. Hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi pişkince yollarına devam ettiler. Hala da yollarına devam ediyorlar. Buna rağmen aynı çevrelerin 31 Mart seçimleri öncesinde yine arzı endam etmeye başladıklarını, yine ortaya döküldüklerini görüyoruz. Başımıza bir de tüm bunları gördüğü, bildiği, yakinen şahit olduğu halde kazanmak değil sadece bize kaybettirmek için paçamıza yapışanlar çıktı. Kimler olduğunu biliyorsunuz değil mi? Sizin, bizim paçamızda ne işiniz var ya? Peki biz kaybedince kazanacak olan kim? Tabii ki tek parti faşisti CHP ve artık onun tescilli ortağı haline dönüşen DEM. Yani çaydaki dem değil ha karıştırmayalım. Allah bunlara da akıl fikir versin diyor ve biz kendi işimize bakıyoruz"

REFAH KAYBININ FARKINDAYIZ

"İşte bugün burada olduğu gibi omuz omuza, yürek yüreğe ülkemize ve milletimize hizmet için gece- gündüz çalışmayı sürdüreceğiz. Ankara’nın ve özellikle Keçiören’in de bu mücadelemize samimi destek vereceğinden şüphe duymuyorum. Bu şehrin etrafı gecekondularla çevrili bir köy görünümünden nasıl modern bir başkente biz dönüştürdüysek, inşallah geleceğe de inşallah yine en güzel şekilde biz hazırlayacağız. Ben Turgut kardeşime güveniyorum. Ve inşallah sadece Keçiören ile değil Ankara’nın genelinde kentsel dönüşümlerle beraber ‘yeniden bir Ankara yepyeni bir Ankara’ diyor, yola böyle koyuluyoruz. 31 Mart seçimlerini bu uzun yolculuğun yeni bir durağı, yeni bir başlangıcı olarak görüyoruz. Ankara artık Türkiye’nin idari başkenti olmanın ötesinde sadece ülkemizin değil dünyanın önde gelen savunma sanayi merkezlerinden birine dönüşmüştür. Kendi alanlarında önemli küresel oyuncular haline gelen savunma sanayi şirketlerimiz milli gururumuz olan ürünlerin tasarım ve üretimlerini burada yapıyor. Bu iklim diğer sektörleri de ateşliyor onların da yatırım, üretim, istihdam şevkini artırıyor. Son dönemde yaşanan ve üst üste gelen hadiselerin yol açtığı sıkıntılar, kazanımlarımızı görmemize ve sahip çıkmanıza asla engel olamaz, olmamalıdır. Küresel krizlerin tetiklediği hayat pahalılığı ve asrın afeti depremin getirdiği 104 milyar dolarlık ilave yük bizi hedeflerimizden uzaklaştırmadı. Fakat hiç arzu etmediğimiz sorunlara yol açtı. Bilhassa çalışanlarımızın ve küçük esnafımızın yaşadığı refah kaybının farkındayız. Bunun üstesinden gelmenin yolu afaki söylemler değil; daha çok çalışarak, daha çok üreterek, daha çok kazanarak devletimizin imkanlarını artırmaktır. Her bir vatandaşımızı hakkı olan güvenli, huzurlu, rahat hayat seviyesine kavuşturmak boynumuzun borcudur."

ENFLASYON YILIN İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN DÜŞECEK

"Uyguladığımız ekonomi programı üzerinde şüpheler oluşturarak seçim sonrası için felaket tellallığı yapanlar her zamanki gibi kısa vadeli vurgun amaçlıyor. Hem piyasaların hem vatandaşımızın gönlü rahat olsun. Cumhurbaşkanı Yardımcımızla, Hazine ve Maliye Bakanımızla, diğer bakanlarımızla, bürokratlarımızla, ekonomi programımızın başarısı için yoğun mesai sarf ediyoruz. Milli gelirden istihdama, ihracattan kamu mali dengesine kadar tüm göstergeler hamdolsun doğru istikamette gittiğimizi gösteriyor. En büyük sorunumuz olan enflasyonun yılın 2’nci yarısından itibaren geçeceği hızlı düşüşü beraberce izleyeceğiz. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren hem geçmişin eksiklerini telafi etme hem geleceğin ihtiyaçlarını karşılama noktasında çok daha iyi bir yerde olacağız. Bizim için milletimize verdiğimiz her söz namus sözüdür. Başkalarından farklı olarak biz verdiğimiz sözleri unutmaz, hepsinin takibini yaparız. Ülkemizi geçtiğimiz 21 yılda 3 kattan fazla nasıl büyüttüysek, önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmekte kararlıyız. Milletimizin duası ve desteğiyle, Allah’ın izniyle bu hedefe de hiç endişe etmeyin, ulaşacağız"

Editör: Amine Ebrar