Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Aralık 2022'de uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AYŞE ATEŞ'İ KABUL ETTİ
Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, siyasi parti liderleriyle de görüşmelerini sürdürüyor. Türkiye'de geniş yankı bulan Sinan Ateş davasını parti genel başkanları ve temsilcileri de yankından takip ediyor.

Malatya'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı Malatya'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı

Son olarak Ayşe Ateş'i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabul etti. Görüşmenin gerçekleştiğini ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik duyurdu.

Çelik, "Hiçbir şey kapalı kalmasın ve suçlular cezalarını alsın. Sayın Cumhurbaşkanımızın kabulü de bu mesajın verilmesi çerçevesinde gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.

66826 (1)

SORUŞTURMA SÜRECİNE İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

Ayşe Ateş, görüşmeye çocukları Bengisu ve Banuçiçek ile birlikte geldi. Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürecine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan'ın Ayşe Ateş ile görüşmesine ilişkin fotoğraf paylaştı.

Sinan Ateş'in 30 Aralık 2022'de silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin 22 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame Ankara 32'nci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilirken, ilk duruşma 1 Temmuz'da görülecek.

Editör: Nigar Topcu