Dün akşam gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB'nin gazetecilerle birlikte düzenlediği Roma seyahatini eleştirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan konuyla ilgili açıklama geldi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tek cümlelik yanıt verdi.

'MASUM ADIMLAR OLARAK DEĞERLENDİRMİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu geziyle ilgili oalarak şunları söyledi:

"Kimse kusura bakmasın belediyelerin görevi kamusal alanda içkiyi özendirici işler yapmak, gazetecileri özel uçaklar tutup şarap festivallerine götürmek değil, insanları alkol belasından uzak tutmaya çalışmak olmalıdır. Biz bunların hiçbirini masum adımlar olarak değerlendirmiyoruz. Aile müessesesiyle bireyin ruh ve vücut sağlığını tehdit eden her türlü politikanın karşısındayız. Nesli ifsat edici girişimlere de müsamahayla yaklaşmayacağız. Güçlü aile yapısının tesisi için üzerimize düşen her görevi sorumluluk bilinciyle adım adım, fert fert planlayarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." 

Aydın Didim'de yangına müdahale eden uçak Bafa Gölü'ne düştü Aydın Didim'de yangına müdahale eden uçak Bafa Gölü'ne düştü

İMAMOĞLU'NDAN TEK CÜMLELİK YANIT

İstanbul Büyüşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün, Beykoz, Kartal, Kadıköy, Silivri, Kağıthane, Bakırköy ve Eyüpsultan'a yapılan parkların açılışını toplu olarak gerçekleştirdi. Açılışın ardından bir gazeteci Erdoğan'ın Roma eleştirisini hatırlatması üzerine İmamoğlu, "Ekonomiyle uğraşsın" diyerek yanıt verdi.

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2027 Avrupa Olimpiyat Oyunları'nın İstanbul'da yapılmasıyla ilgili İtalya'daki toplantıya 45'i basın mensubu olmak üzere 73 kişiden oluşan kafileyle gitmişti.Gezi sırasında konaklamanın günlüğü 100 bin TL'yi bulduğu otel ve fiyatları ise gündem yarattı.Sosyal medya üzerinden bazı kullanıcılar, oteldeki lükse ve harcanan paralara tepki göstermişti.

Editör: Gülşah Yıldız