31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti. Bu ziyaret, siyasette normalleşme sürecinin bir başlangıcı olarak görüldü. Bu kez Erdoğan, Özel'e iade-i ziyarette bulundu.

Erdoğan'ı CHP Genel Merkezi'nin girişindeki merdivenlerde karşılayan Özel, sıcak bir karşılama sergiledi. Erdoğan'a AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş eşlik ederken, Özel'e CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etti. Liderler, genel merkez önünde tokalaşarak basın mensuplarına poz verdi.

18 Yıl Sonra İlk Ziyaret

Erdoğan, 2006'da başbakanlığı dönemindeki ziyaretinden tam 18 yıl sonra CHP'yi ziyaret etmiş oldu. Görüşme, Özel'in 12. kattaki makam odasında gerçekleşti ve 1 saat 30 dakika sürdü. Bu tarihi buluşmadan fotoğraflar da paylaşıldı.

Karşılıklı Hediyeleşme

Görüşmede liderler arasında karşılıklı hediyeler takdim edildi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in aktardığına göre, Erdoğan, Türkiye'nin farklı bölgelerinden zeytinyağı ve çifte kavrulmuş lokum hediye etti. Ayrıca, Erdoğan tarafından Namık Tan’a özel kutuda fincan takımı hediye edildi.

Özel’den Özel Bir Hediye

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Paşabahçe’nin 'Gururla' koleksiyonundan 'Payidar Gondol' isimli parçayı hediye etti. Bu seriyle ilgili şu bilgiler aktarıldı: "Payidar Gondol, II. Meclis salonunun balkonundaki defne ve meşe dallarıyla süslü, ay yıldızlı görselden esinlenerek tasarlanmıştır. Defne, zaferin ve barışın simgesi olarak kullanılırken, meşe ise gücü ve bilgeliği sembolize etmektedir. Payidar Gondol, TBMM’nin gücünü, Atatürk’ün liderliğindeki bağımsızlık savaşının önemini ve Cumhuriyetin sürekliliğini simgelemektedir."

Şehit astsubayın vasiyetini TDV yerine getirecek Şehit astsubayın vasiyetini TDV yerine getirecek

Görüşmede Türk kahvesi ve çay ikramı yapıldığı öğrenildi.

Editör: Nigar Topcu