Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Gençlik Buluşması öncesinde 81 ilin temsilcileriyle bir araya geldi. Erdoğan buluşmada açıklamalarda bulundu.

Seçimleri ele alan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

'GEREKLİ CEVABI SANDIKTA VERECEĞİZ'

"Öncelikle bugün ki buluşmayı şereflendirdiğiniz için hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Çok önemli bir dönemin arefesindeyiz. Malum 31 Mart Türkiye'de bir dönüm noktası. Ve bu dönüm noktasında tüm İslam dünyasının gözleri Türkiye'de. Türkiye'de ne olacak? Her ne kadar bu bir genel seçim değilse de, yerel seçimde gözler, AK Parti'nin bu seçimlerden alacağı netice ne olacak? Onun için tabii çok güçlü bir gençliğe sahip olan davamız, inşallah sandıkları adeta patlatırcasına 31 Mart akşamında o farklı bakanlara gereken cevabı verecektir diye inanıyorum. onun için tabi şurada 22 gün kaldı. Bu 22 günü en güzel şekilde değerlendirerek, gerek ana kademe, gerek kadın kolları, gerek gençler, beraberce bir çalışmayla inşallah gerekli cevabı sandıkta vereceğiz" dedi.

Özgür Özel'den CHP'li Belediye Başkanı Kocagöz'ün tutuklanmasına sert tepki Özgür Özel'den CHP'li Belediye Başkanı Kocagöz'ün tutuklanmasına sert tepki

'BENİM İÇİN BU BİR FİNAL'

"Ben ardı arkası kesilmeyecek şekilde çalışmalarımı sürdürüyorum. Adeta nefes almaksızın koşturuyoruz. Çünkü benim için bu bir final. Yasanın verdiği yetkiyle bu seçim son seçim son seçimim. Ama buradan çıkacak netice, benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak. Onun için de hazırlıklarımızı buna göre yapıp, adımı da buna göre atmamız lazım ki, çok farklı bakanlara karşı gereken cevabı istiyoruz ki 31 Mart akşamı verelim. 1 Nisan'dan itibaren de yeni bir dönemi inşallah başlatalım. Ben sizlere inanıyorum. Sizlere güveniyorum ve İnşallah başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, bütün buralarda bir değişim dönüşümü yapalım. Çünkü gözler burada" ifadelerini kullandı.

Editör: Amine Ebrar