Yeniden Refah Partisi, genel seçimlerde Cumhur İttifakı'nda yer almasına rağmen, yerel seçimlerde kendi adaylarıyla yarışma kararı almıştı. İstanbul, Ankara ve İzmir'de AK Parti ile ittifak yapabileceklerini açıklayan parti, bu yönde görüşmeler yürütüyordu. Ancak, Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, bu görüşmelerin durduğunu açıklamıştı.

Yeniden Refah Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Doğan Aydal, Kocaeli'deki siyasi partilere nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi. Saadet Partisi İl Başkanı Halil Kayın, DEVA Partisi İl Başkanı Zeynep Aydın Sudan ve CHP İl Başkanı Bülent Sarı ile görüşen Aydal, bu ziyaretlerin ardından sosyal medya üzerinden teşekkür paylaşımı yaptı.

Bu ziyaretlerde dikkat çeken nokta, Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti, MHP ve BBP'nin katılmamasıydı. Aydal'ın ifadesine göre, bu partilerden alınan olumsuz yanıtlar nedeniyle görüşme gerçekleşmemiş oldu.

Hakan Bayrakçı'dan bomba DEM Parti analizi! DEM CHP'ye desteğini açık etmiyor Hakan Bayrakçı'dan bomba DEM Parti analizi! DEM CHP'ye desteğini açık etmiyor

Editör: Şevval Başçakır